Luke Macfarlane

Luke Macfarlane

Celé jméno: Thomas Luke Macfarlane
Místo narození: London, Ontario, Canada
Známé projekty: Brothers & Sisters, Satisfaction, Killjoys, Mercy Street

Datum narození: 11.1.1980 (44 let)

Kanadský herec Luke Macfarlane se narodil v Londýně v Ontariu (v Kanadě). Otec Thomas byl ředitelem na University of Western Ontario a matka Penny je sestrou v Londýnské nemocnici. Má dvě sestry, dvojče Ruth a starší sestru Rebeccu. Vystudoval Lester B. Pearson School for the Arts a drama na Julliardu, kde zazářil v mnoha divadelních hrách.

Svůj filmový debut si střihl ve filmu Billa Condona Kinsey, kde si zahrál s Liamem Neesonem a Laurou Linney. Mohli jste ho vidět v kanadském sitcomu o prostitutkách Satisfaction, v seriálu o amerických vojácích a jejich první službě v Iráku Over There, počinu o jedné velké rodině Brothers & Sisters a v hostujících rolích v seriálech jako Smash, Person of Interest či Beauty and the Beast.

Co se divadelní scény týče, objevil se například v divadle Vineyard Theater ve hře Where Do We Live, napsané a režírované Chrisem Shinnem či ve hře Juvenilia. Z produkce Playwright's Ho­rizons hrál v The Busy World is Hushed, kde si zahrál s Jill Clayburgh. Během studií na Juilliardu se objevil ve hrách The School of Night, Blue Window, The Grapes of Wrath či As You Like It.

Nyní září v roli D’avina Jaqobise v seriálu Killjoys.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Killjoys D’avin Jaqobis 2015 3

Filtr seriálů