Luke Pasqualino

Luke Pasqualino

Celé jméno: Luca Giuseppe Pasqualino
Místo narození: Peterborough, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Skins, Battlestar Galactica, The Musketeers

Datum narození: 19.2.1990 (34 let)

Skins = sex, vztahy a škola

Do podvědomí diváků (hlavně divaček) se dostal díky již jmenovanému seriálu Skins, kde se prvně objevil ve třetí řadě v roli Freddieho Mclaira. Zde i prvně spolupracoval s Hugem Speerem, kde ovšem neměli tak krásný vztah… Pokud se nechcete připravit o překvapení, tak si Freddieho moc nevyhledávejte, ale rovnou koukejte. Seriál je zaměřený na mladé středoškoláky, jejich vztahy, problémy atd.

Thumbnail Play icon

The Borgias – milenec Lucrezie

Seriál z produkce Showtime a distribuován HBO. Už jenom z těchto jmen Vám musí být jasné, že o žádnou pohádku nejde. Opět budeme zapleteni intrikami, mocí, sexu a násilí. The Borgias se odehrává v 15. století v Říme. Luke zde ztvárnil postavu Paola, která byla v seriálu přítomna první i druhou řadu a nebyla to jen tak nějaká postava. Uvidíte sami ;)

Thumbnail Play icon

Battlestar Galactica, Snowpiercer a další

Období seriálů zanechal Luke za sebou a vydal se do světa filmu. Natočil některé komediálně hororové snímky – Sex nebo život (Love bite, 2012 s Edem Speleerem – Eragonem), Zjevení (The Apparition, 2012 s Ashley Green – Alicí ze Stmívání).

V tomtéž roce si zahrál v mini seriálu Battlestar Galactica: Blood & Chrome (spin-offu oblíbeného seriálu Battlestar Galactica z roku 2004), který celý vyšel na YouTube, kde si zahrál hlavní roli Wiliama Adama.


(Luke jako Wiliam v Battlestar Galactica. Foto: Universal)

V létě 2012 prvně zavítal do Prahy kvůli natáčení filmu Snowpiercer, který se celý natáčel v Barrandovských ateliérech. V ateliéru MAX se postavil celý vlak, který se mohl i pohybovat! O tomto filmu se rozhodně dá říct, že nesedne každému, ale rozhodně stojí za to ho vidět! Už jen proto, že to bylo natáčeno u nás, nebo kvůli hvězdnému obsazení – Chris Evans (Kapitán Amerika), Ed Harris (Nepřítel před branami), John Hurt (Doctor Who), Tilda Swinton (Letopisy Narnie), Jamie Bell (Turn: Washington´s spi­es), Octavia Spencer (Černobílý svět).

Thumbnail Play icon

Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Shadow and Bone David Kostyk 2021 2
The Musketeers D’Artagnan 2014 2016 3

Filtr seriálů