Maggie Grace

Maggie Grace

Celé jméno: Margaret Grace Denig
Místo narození: Worthington, Ohio, USA
Známé projekty: Lost, 96 hodin, Fear the Walking Dead

Datum narození: 21.9.1983 (40 let)

Tato pohledná americká herečka se narodila roku 1983 v Ohiu. Je dcerou Freda a Valinn Denigových, kteří vedou rodinné klenotnictví. Má sestru Marissu Denig. Vzdělávala se na školách v rodném Worthingtonu, kde mimo jiné žila v domě, který je údajně přes 200 let starý.

Na střední škole se začala zajímat o herectví, a proto hrála ve školních hrách a místních divadlech. Už od mala miluje čtení, především se jí líbí všechna díla z pera Shakespeara. Po vystudování střední školy se přestěhovala do Los Angeles, kde začala její kariéra.

Své první role sbírala v různých filmech. Zahrála si například velké role v televizních snímcích Vražda v Greenwich a Dvanáctimílová cesta. Roku 2004 se jí však podařilo získat roli Shannon Rutherford v seriálu Lost, kde pravidelně vystupovala až do roku 2005. Poté se ještě do seriálu vrátila, a to roku 2007 a roku 2010.

Během toho se věnovala dalším filmům a seriálům. Ze seriálů zmiňme například Oliver Beene či Law & Order: Special Victims Unit, ve kterých se však zdržela jen na chvíli. Dále se během let 2004–2010 objevila ve filmech Mlha, Láska podle předlohy, Holka z předměstí, Malice in Wonderland, Vánek osudu, Faster a Experiment.

Její další známou rolí je postava Kim, kterou si zahrála ve filmové trilogii 96 hodin. Zde se objevila po boku herce Liama Neesona, který tu hrál jejího otce. V následujících letech se nevyhnula ani populární sérii Stmívání, ve které si zahrála Irinu. Kromě toho se dále objevila ve filmech Útěk z MS-1, When Calls the Heart, Za láskou do Paříže, Víkend s Alexem, The Choice a The Hurricane Heist.

V poslední době se hojně věnuje seriálům. Objevila se například v pilotním díle The Following, kde však její postava překvapivě ihned zemřela. Poté si zahrála pár dílů v seriálech Californication, Susanna a Masters of Sex. Od roku 2018 vystupuje v seriálu Fear the Walking Dead, kde hraje Altheu.

Grace má anglické, severoirské a německé předky. Od svých dvanácti let si vede deník a stále jezdí v autě, které má od svých 18 let. Když natáčela seriál Lost, tak na place nalezla kočku, kterou adoptovala. Dodnes o ní říká, že je její „společnice na cestách“.

Mezi její dobré kamarády patří herci Emilie de Ravin, Mía Maestro a Lee Pace. Jednu dobu byla zasnoubená s Matthewem Cookem, ale nakonec z toho nic nebylo. Místo toho si roku 2017 vzala za muže Brenta Bushnella.

Foto CC BY-SA 2.0 Joella Marano, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Fear the Walking Dead Althea Szewczyk-Przygocki 2018 2021 4
Lost Shannon Rutherford 2004 2010 4

Filtr seriálů