Mark Moses

Mark Moses

Celé jméno: Mark Moses
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Desperate Housewives, Mad Men, Homeland

Datum narození: 24.2.1958 (60 let)

Mark Moses patří k jedněm z nejznámějších televizních herců, i když filmovému plátnu se také nevyhýbá. Narodil se v New Yorku, ale vyrostl v Evanston v Illinois. Studoval na univerzitě, kde také hrál ve fotbalovém týmu na postu quarterbacka, ale studium nedokončil a raději se rozhodl cestovat.

Po návratu vystudoval herectví na NYU's Tisch School of the Arts. Prakticky okamžitě získal roli na Broadwayi, a to v představení Slab Boys, kde si zahrál po boku Seana Penna a Kevina Bacona. Setkání s Oliverem Stonem mu během let vyneslo role hned v několika jeho filmech, konkrétně v Četě, Narozen 4. července a The Doors. Dále hrál např. ve filmech Drtivý dopad či Dopisy z Iwo Jimy.


Těžištěm jeho herecké kariéry jsou ale především seriály, kterých natočil skutečně nepřeberně. Namátkou můžeme vybrat Zoufalé manželky, Mad Men, Homeland, The Killing, Manhattan a mnoho dalších.


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.