Matt Frewer

Matt Frewer

Celé jméno: Matthew George Frewer
Místo narození: Washington, D.C., USA
Známé projekty: Doctor Doctor, Eureka, Orphan Black, The Order

Datum narození: 4.1.1958 (66 let)

Matt Frewer je americký herec, který se narodil roku 1958 ve Washingtonu. Je synem Fredericka Charlesleyho a Gillian Anne Frewerových. Vyrůstal v Peterborough v Ontariu a vzdělával se na Lakefield College School a Bristol Old Vic Theatre School. Podobně jak jeho otec, tak i jeho bratr Frederick Barry Frewer sloužil u kanadského námořnictva.

I když se z něj roku 1983 stal herec, tak se chtěl původně věnovat hraní fotbalu. Kariéru v tomto oboru mu však zhatilo ošklivé zranění, kvůli kterému se již tomuto sportu nemohl věnovat na profesionální úrovni.

Herec má na svém kontě spoustu rolí, zahrál si velké i malé, seriálové i filmové, proto zmíníme jen ty nejpodstatnější. Nejdříve se věnoval hraní ve Velké Británii, protože se zde vyučil herectví, nicméně později se vrátil zpátky do rodné země.

Mezi jeho známější filmové role patří postavy ze snímků Superdívka, Miláčku, zmenšil jsem děti, Městečko hrůzy, Banda na výletě, Tři do páru, Strážci – Watchmen, Foreverland či Kyberválka. Znám je také díky ztvárnění Sherlocka Holmese ve čtyřech televizních filmech, které byly odvysílány mezi lety 2000–2002.

Na svém kontě má i spoustu zajímavých seriálových rolích. Po krátkém účinkování v seriálu Max Headroom vystupoval v seriálu Doctor Doctor, kde se v letech 1989–1991 objevil jako Dr. Mike Stratford. Následující roky trávil v seriálu Shaky Ground, kde si zahrál Boba Moodyho.

Ve druhé polovině devadesátých let namluvil několik animovaných postav v seriálech The Itsy Bitsy Spider, Dumb and Dumber, Gargoyles, The Pink Panther, The Incredible Hulk, Toonsylvania a Herkules. V letech 1997–1999 se objevoval v seriálu PSI Factor: Chronicles of the Paranormal jako Matt Prager.

V letech 2005–2007 si zahrál v seriálu Intelligence, a to Teda Altmana, během toho přijal roku 2006 roli Jima Taggarta v seriálu Eureka, kde působil až do roku 2012. V letech 2012–2013 si zahrál generála Bresslera v seriálu Falling Skies, roku 2014 sehrál důležitou vedlejší roli v seriálu The Knick a v letech 2014–2015 ztvárnil hlavního padoucha v seriálu The Librarians.

Právě od roku 2010 se objevuje především v seriálech, ve kterých hraje podstatné vedlejší role. Mohli jsme ho tak dále vidět v seriálech Olympus, The Art of More, Timeless, Orphan Black, Altered Carbon, The Truth About the Harry Quebert Affair, The Order, The Magicians, Fear the Walking Dead či Perry Mason. Namluvil i jednu postavu v seriálu Castlevania.

Jeho manželkou je anglická herečka Amanda Hillwood, se kterou žije od roku 1984 a se kterou má jednu dceru. Společně bydlí v Kalifornii. Ve volném čase si čte, píše krátké příběhy a maluje. Zároveň je velkým ochráncem přírody.

Foto CC BY 2.0 Raven Underwood, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Fear the Walking Dead Logan 2019 2019 1
The Librarians Dulaque 2014 2015 1
Orphan Black Aldous Leekie 2013 2017 4
Eureka Jim Taggart 2006 2012 5

Filtr seriálů