Michael C. Hall

Michael C. Hall

Celé jméno: Michael Carlyle Hall
Místo narození: Raleigh, Severní Karolína, USA
Známé projekty: Dexter, Six Feet Under, Gamer

Datum narození: 1.2.1971 (47 let)

Michael Carslile Hall má poměrně smutnou rodinnou historii. Sestra zemřela ještě před jeho narozením a on vyrůstal jako jedináček. Otec pracoval u IBM, matka jako učitelka na střední škole. Když mu bylo jedenáct, otci diagnostikovali rakovinu, která se mu stala osudnou. Michael se s touto událostí nikdy nevyrovnal.

Jako absolvent ročníku 1996 s titulem MFA z New York University začínal kariéru v divadle a dodnes, jako jeden z mála herců otevřeně přiznává, že je mu tato scéna bližší. Hrál různorodé a často velmi komplikované charaktery. Nejdříve se uplatňoval mimo broadwayskou scénu, například v Macbethovi, Cymbelínovi nebo v kontroverzní hře Corpus Christi, která na sebe strhla pozornost kvůli svému smísení klasického křesťanského příběhu s gay tématikou.


První rolí, kterou si zahrál na Broadwayi, byla úloha v obnovené premiéře Cabaretu, kterou režíroval Sam Mendes. V roce 2003 si zahrál v muzikálu Chicago, kde se objevil po boku své tehdejší manželky Amy Spanger. Jeho filmografie prozatím mnoho položek nečítá, nicméně proslavit se dokázal téměř okamžitě. Díky Samu Mendesovi se seznámil s Alanem Ballem, který jej v roce 2001 obsadil do role vlastní identitu hledajícího pohřebáka Davida v kultovním seriálu Odpočívej v pokoji.

V kinech jej lze letos vidět v dramatu Gamer po boku Gerarda Butlera. Michael díky v účinkování v Dexterovi, kromě několika prestižních cen získal i novou manželku. Na Silvestra 2008 se tajně oženil se svojí kolegyní Jennifer Carpenter, která v seriálu hraje jeho nevlastní sestru.

Výběrová filmografie:

2001 – Odpočívej v pokoji
2003 – Paycheck
2004 – Bereft
2009 – Gamer
2010 – Peep World
2010 – East Fifth Bliss


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.