Michael C. Hall

Michael C. Hall

Celé jméno: Michael Carlyle Hall
Místo narození: Raleigh, Severní Karolína, USA
Známé projekty: Dexter, Six Feet Under, Gamer

Datum narození: 1.2.1971 (52 let)

Michael Carslile Hall má poměrně smutnou rodinnou historii. Sestra zemřela ještě před jeho narozením a on vyrůstal jako jedináček. Otec pracoval u IBM, matka jako učitelka na střední škole. Když mu bylo jedenáct, otci diagnostikovali rakovinu, která se mu stala osudnou. Michael se s touto událostí nikdy nevyrovnal.

Jako absolvent ročníku 1996 s titulem MFA z New York University začínal kariéru v divadle a dodnes, jako jeden z mála herců otevřeně přiznává, že je mu tato scéna bližší. Hrál různorodé a často velmi komplikované charaktery. Nejdříve se uplatňoval mimo broadwayskou scénu, například v Macbethovi, Cymbelínovi nebo v kontroverzní hře Corpus Christi, která na sebe strhla pozornost kvůli svému smísení klasického křesťanského příběhu s gay tématikou.

První rolí, kterou si zahrál na Broadwayi, byla úloha v obnovené premiéře Cabaretu, kterou režíroval Sam Mendes. V roce 2003 si zahrál v muzikálu Chicago, kde se objevil po boku své tehdejší manželky Amy Spanger. Jeho filmografie prozatím mnoho položek nečítá, nicméně proslavit se dokázal téměř okamžitě. Díky Samu Mendesovi se seznámil s Alanem Ballem, který jej v roce 2001 obsadil do role vlastní identitu hledajícího pohřebáka Davida v kultovním seriálu Odpočívej v pokoji.

V kinech jej lze letos vidět v dramatu Gamer po boku Gerarda Butlera. Michael díky v účinkování v Dexterovi, kromě několika prestižních cen získal i novou manželku. Na Silvestra 2008 se tajně oženil se svojí kolegyní Jennifer Carpenter, která v seriálu hraje jeho nevlastní sestru.

Výběrová filmografie:

2001 – Odpočívej v pokoji
2003 – Paycheck
2004 – Bereft
2009 – Gamer
2010 – Peep World
2010 – East Fifth Bliss


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Dexter Dexter Morgan 2006 2022 9

Filtr seriálů