Michael K. Williams

Michael K. Williams

Celé jméno: Michael Kenneth Williams
Místo narození: Flatbush, Brooklyn, New York City, USA
Známé projekty: Assassin's Creed, The Wire, 12 let v řetězech

Datum narození: 22.11.1966Datum úmrtí: 6.9.2021 (54 let)

Michael Williams se narodil v New Yorku v proslulé černošské čtvrti Brooklyn. Pracoval ve farmaceutické společnosti, dokonce i studoval. Později ale práce i školy Michael nechal a začal navštěvovat taneční studia. Chtěl se stát tanečníkem. To mu později sklidilo ovoce a Michael se tak dostal na turné Kym Sims'. To mu otevřelo větší dveře do showbussinessu. Williams se následně začal věnovat i modelingu.

Michael má na obličeji velkou jizvu, která mu zůstala po hospodské šarvátce. Díky tomu také většinou hraje ve filmech a seriálech padouchy. V roce 2002 získal Michael roli v seriálu The Wire, kde ztvárnil Omara. Tato role mu přinesla několik ocenění. Dokonce se jeho charakter dočkal uznání i u tehdejšího amerického prezidenta Barracka Obamy, který seriál taktéž sledoval.

Michael se objevil například ve filmech Krotitelé duchů, Rukojmí či Robocop. Ve snímku 12 let v řetězech si zahrál po boku Michaela Fassbendera. Tyto dva pánové se následně sešli ještě jednou v roce 2016, kdy si Williams zahrál ve snímku Assassin's Creed voodoo asasína, který je vězněn nebezpečnou společností Abstergo Industries.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Assassin's Creed Moussa 2016 2016 1

Filtr seriálů