Milla Jovovich

Milla Jovovich

Celé jméno: Milica Bogdanovna Jovovic
Místo narození: Kyjev, Ukrajinská SSR, SSSR
Známé projekty: The Fifth Element, Resident Evil, The Three Musketeers

Datum narození: 17.12.1975 (48 let)

Milla se narodila v ukrajinské metropoli na sklonku roku 1975 jako dcera sovětské herečky a jugoslávského dělníka. Do roku 1980 žila s rodiči v Moskvě, následně však musela rodina kvůli Brežněvovi prchnout na západ. Přes Londýn se dostali do Sacramenta. Zde se její rodiče rozvedli a Milla zůstala pouze s matkou, která se sice pokoušela pokračovat v herecké kariéře, ale kvůli špatné angličtině nikdy neprorazila. Malá Milla se však díky pilné školní docházce cizímu jazyku naučila poměrně brzy a díky své skvělé postavě brzy zaujala nejrůznější modelingové agentury.

V modelingu se Milla prosadila prací pro více než 100 značek (Dior, Calvin Klein, Armani), nejslavnější angažmá pak prožila u L'Orealu a Versaceho. Poslední velkou zakázku dostala roku 2012, kdy působila jako hlavní reklamní hvězda šperkařské firmy Jacob & Co.

Vedle modelingu se Milla od útlého věku věnuje hudbě. Její popová diskografie čítá dvě studiová alba, jež vyšla v devadesátých letech, a čtyři singly, přičemž ten poslední se datuje k roku 2012.

Milla měla od mala zájem o herectví, koneckonců matka se tomuto bohulibému zaměstnání léta věnovala. Proto už v mladém věku navštěvovala dramatický kroužek. Ve třinácti letech poprvé stála před kamerou, v televizním filmu The Night Train to Kathmandu, kde rovnou ztvárnila jednu z hlavních rolí. Následně se objevila ve snímcích Return to the Blue Lagoon a Chaplin, přičemž ve druhém jmenovaném si zahrála po boku vycházejících hvězd Marisy Tomei a Roberta Downeyho Jr..

Zlomem v Millině kariéře se stal Bessonův film The Fifth Element, kde ukrajinská rodačka hrála po boku Garyho Oldmana a Bruce Willise. Další nabídky na sebe nenechaly dlouho čekat a Milla si v průběhu několika let zahrála ve filmech Joan of Arc, Zoolander a Million Dollar Hotel.

Životní roli získala Milla v roce 2001, když ztvárnila bojovnici Alice v prvním díle Resident Evil. Film se dočkal pěti dalších pokračování a kromě popularity přihrál půvabné herečce i partnera, režiséra Paula W.S. Andersona. Spolu s ním natočila Milla i zatím poslední přepis Dumasova románu The Three Musketeers, kde si zahrála dvojitou agentku Milady de Winter.

V poslední době se Milla objevila v druhém dílu Zoolandera a brzy ji uvidíme v roli Krvavé královny v novém rebootu Hellboye.

Embed from Getty Images

Foto: Instagram Milly Jovovich


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Hellboy Nimue 2019

Filtr seriálů