Natascha McElhone

Natascha McElhone

Celé jméno: Natasha Abigail Taylor
Místo narození: Surrey, Velká Británie
Známé projekty: Californication, Designated Survivor

Datum narození: 17.12.1971 (52 let)

Natascha vystudovala London Academy of Music and Dramatic Art, začínala na divadle ve hrách jako Richard III, Hrabě Monte Christo nebo Regent's Park. Před kamerou na sebe upozornila již ve svém prvním filmu Přežila sem Picassa, kde si i přes jinak diskutabilní kvality filmu vysloužila uznání kritiky. Zahrála si například ve filmech Ronin, Tichý nepřítel, Solaris nebo Truman Show. Ačkoliv se na plátně již objevila po boku nejednoho zvučného jména, sláva jí nijak nestoupá do hlavy a nebojí se přijímat role v nízkorozpočtových nebo experimentálních projektech.

V roce 2009 se podílela na přípravě dvou britských snímků, a to adaptaci románu The Kid a dramatu Heaven and Earth o první ženě – doktorce, která se kvůli svému povolání vydávala za muže. Po jedné z hlavních rolí v Californication momentálně hraje první dámu v Designated Survivor.

Momentálně žije Natascha sama se svými třemi syny v Londýně. Během natáčení druhé sezóny Californication si prošla osobním peklem, neboť jí náhle zemřel manžel na selhání srdce. Martin Kelly byl velmi uznávaný plastický chirurg, nešťastná událost se stala den po desátém výročí jejich svatby, Natascha byla tehdy ve čtvrtém měsíci těhotenství. Na základě dopisů, které psala svému manželovi i po jeho smrti, a jejího deníku napsala později knihu After You: Letters of Love, and Loss, to a Husband and Father, která vyšla v roce 2010.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Halo Dr. Catherine Halsey 2022 1
The Crown Penelope Knatchbull 2022 1
Designated Survivor Alex Kirkman 2016 2017 2
Californication Karen Van Der Beek 2007 2013 6

Filtr seriálů