Nazanin Boniadi

Nazanin Boniadi

Celé jméno: Nazanin Boniadi
Místo narození: Teherán, Írán
Známé projekty: How I Met Your Mother, Homeland, Ben-Hur, Counterpart

Datum narození: 22.5.1980 (44 let)

Nazanin se narodila v Teheránu v pohnuté době. Chomejní se zrovna chopil moci a jeho politika vyvolala krutou válku s Íránem. Jelikož Nazanini rodiče patřili ke stoupencům svrženého šáha, musela rodina rychle emigrovat. Azyl nalezla ve Velké Británii, konkrétně v Londýně. Zde maličká Nazanin začala chodit na hodiny baletu a chtěla se tomuto odvětví věnovat.

Po vystudování soukromé střední školy vyrazila do Spojených států, kde na irvinské University of California získala bakalářský titul v oboru biologie. Po několika letech praxe byla oceněna prestižní Chang Pin-Chunovou cenou v oboru lékařských věd, neboť její objevy výrazně zlepšily léčbu rakoviny a problémy při transplantaci srdce.

Roku 2006 Nazanin velmi překvapivě zahájila hereckou kariéru a hned další rok hrála jednu z hlavních rolí v seriálu General Hospital. Následně se objevila jako hostující hvězda v úspěšných sériích 24, Grey's Anatomy a Suits.

V letech 2011–2014 se objevovala v úspěšném sitcomu How I Met Your Mother, kde hrála Noru, milenku Barneyho Stinsona. Roku 2013 si v Homelandu, kde spolupracovala s Mandym Patinkinem či Claire Danes, zahrála íránskou analytičku Faru Šerazí.

Následně Nazanin hrála v dvojce Zoolandera, mihla se ve sci-fi Passengers a hlavně coby Esther pobláznila hlavu Ben-Hurovi v remaku Wylerova veledíla. V letech 2018–2019 jsme ji mohli vídat v seriálu Counterpart, kde se potkala s J.K. Simmonsem.

Od roku 2004 byla členkou scientologické církve a údajně si prožila románek s Tomem Cruisem. Později z této sekty vystoupila a nyní sama sebe popisuje jako umírněnou muslimku.

Nazanin je velkou aktivistkou a v roce 2012 vedla s novinářkou Roxanou Saberi kampaň za propuštění filmařů Behrouze Ghobadiho a Bahmana Ghobadiho z íránského vězení.

Foto CC BY-SA 2.0 angelagrphycs, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Lord of the Rings: The Rings of Power Bronwyn 2022 1
Counterpart Clare Quayle 2018 2019 2
Homeland Fara Šerazí 2013 2014 2
How I Met Your Mother Nora 2011 2014 3

Filtr seriálů