Nestor Carbonell

Nestor Carbonell

Celé jméno: Néstor Gastón Carbonell
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Suddenly Susan, Lost, Bates Motel

Datum narození: 1.12.1967 (56 let)

Nestor Carbonell je americký herec, který se narodil roku 1967 v New Yorku. Je synem Néstora Tulia Carbonella Cortiny a Rosy Ramírez de Arellano Cárdenas, kteří pocházejí z Kuby. Má zároveň španělské a katalánské předky. Kvůli otcově práci u společnosti PepsiCo musela celá jeho rodina cestovat, a proto Carbonell jednu dobu žil v Londýně, Ciudad de México, Caracasu a na Bahamách.

Carbonell má starší sestru Rosu Mariu. Chodil na školy The British School v Caracasu, Deerfield Academy v Massachusetts a Harvard University. Jeho rodina je silně katolická, proto i on je katolík.

Hereckou kariéru odstartoval roku 1989 několika malými seriálovými rolemi. Od roku 2000 se začal více objevovat ve filmech. Například si zahrál ve snímcích Sejmi eso, Temný rytíř, Temný rytíř povstal a Dead Drop, ale v žádném případě se nejednalo o nijak výrazné role.

Na seriálovém poli je však úspěšnější. První velkou roli si zahrál v letech 1996–2000, kdy jsme ho mohli vidět v seriálu Suddenly Susan jako Luise Riveru. Poté se objevil v několika dílech seriálů The Tick, Century City, Strong Medicine a Cane. Roku 2007 nadaboval señora Senior Jr.Kim Possible a od stejného roku vystupoval až do roku 2010 v seriálu Lost, kde si zahrála Richarda Alperta.

Z jeho dalších rolí zmiňme postavy agenta Victora Machada, kterého si zahrál v seriálu Ringer, a Raymonda Navara, který se objevil v seriálu State of Affairs. V letech 2013–2017 pravidelně vystupoval v seriálu Bates Motel, kde hrál šerifa Alexe Romera.

Roku 2001 si vzal za ženu australskou herečku Shannon Kenny, kterou poznal už roku 1995. S ní má syny Rafaela a Marca. Několikrát se řešilo, zda štáby upravují Carbonellovy oči, aby je měl tmavší, ale vždy každý producent řekl, že nikdo Carbonellovi nebarví oční víčka, protože je má tak tmavá už od narození.

Foto CC BY-SA 4.0 Richard Sandoval, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Morning Show Yanko Flores 2019 2
Bates Motel Alex Romero 2013 2017 5
Lost Richard Alpert 2007 2010 4

Filtr seriálů