Lost (Ztraceni)
90/100 - 293×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

Richard Alpert

Richard Alpert

Nesmrtelný člen Druhých, který má rád Johna Lockea.

Sezóny 4
2007 - 2010

Známá fakta

Richard patří mezi nejvýše postavené Druhé a má mezi nimi velmi zvláštní pozici. Není sice vůdcem, ale požívá všeobecné autority a respektu. Pravděpodobně se podílí na výběru vůdce.

Richard žil v 19. století na Kanárských ostrovech jako chudý rolník. Nešťastnou náhodou zabil člověka a byl odsouzen k smrti, ale na poslední chvíli byl koupen do otroctví a odvážen do zajetí na lodi Black Rock. Jako jediný přežil její ztroskotání a byl zachráněn Mužem v černém. Později se setkal také s Jacobem a přidal se na jeho stranu. Právě Jacob daroval Richardovi nesmrtelnost – jako odměnu za to, že bude dělat Jacobovi „mluvčího“ k ostatním lidem, kteří na ostrov teprve přijdou.

Richard žil na ostrově minimálně od 50. let s Druhými. Tehdy se setkal s Lockem a ostatními, kteří cestovali v čase. Locke mu sdělil, že se v budoucnosti stane vůdcem Druhých a řekl mu, kdy a kde se narodí, proto byl Richard u Lockeova narození. Lockea navštívil v dětství a mládí ještě několikrát, Locke ale nesplnil zkoušky, aby se mohl stát vůdcem. V nedávné minulosti také lanařil Juliet a vydával se spolu s Ethanem za zaměstnance společnosti Mittelos.

Na ostrově byl už v době, kdy byl Ben ještě malý a žil v komplexu Dharmy. Když malého Bena potkal za ochranným plotem, uvěřil mu jeho vyprávění o halucinacích. O několik let později zachránil postřelenému Benovi život, když jej odnesl do Chrámu, na nejtajemnější místo Druhých. Poté, co se Ben přidal k Druhým a pomohl s vyhlazením Dharmy, pracoval Richard zřejmě i mimo ostrov.

(Delší dobu nebylo jasné, co je Richard vlastně zač. Foto: ABC)

Na ostrově

Mezi Druhými ho vidíme až v pozdějších dílech, o to větší význam dostane. Zdá se, že není úplně přesvědčen o Benově vůdcovství a když se k Druhým dostane Locke, chce, aby převzal vedení on. Když jsou vybraní Druzí pobiti na pláži a Ben zajat, odvede Richard zbývající do nitra ostrova. Odtud se vrátí, až když pomáhá Benovi zvládnout lidi z lodi.

Když Ben přesune ostrov, Richard uvítá Locka jako jejich nového vůdce. Když se Locke začne přesouvat v čase, najde ho Richard a řekne mu, co má dělat. Richardovi to poradil „nový“ Locke z budoucnosti, který se vrátil letem 316, a po „vzkříšení“ se ujímá vlády mezi Druhými. Vede je ale zvláštním směrem, který se Richardovi příliš nezamlouvá.

Když Richard zjistí, že vzkříšený Locke je ve skutečnosti Muž v černém, který jej kdysi zachránil z vraku Black Rock, a že Jacob je mrtev, propadá zoufalství a chce se zabít, to se ale nepovede. Následně se rozhodne využít dávné nabídky Muže v černém a chce se přidat k němu. V té chvíli mu ale Hurley odtlumočí vzkaz od jeho dávno mrtvé ženy Isabelly – podle ní se nesmí přidat na stranu Muže v černém a musí mu zabránit v opuštění ostrova.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Ku koncu nabral na perspektíve.

12.10.2020 | 21:57:12
kutas

postava která přinesla ožívení druhé půlky seriálu, navíc moje oblíbená postava

8.6.2017 | 10:47:11
Marcus Flavius

Ricardus- proč se nestal on vůdcem druhých když byl nesmrtelný?

7.6.2017 | 20:32:23
Pepe II Dragon

Veľmi zaujímavá a záhadná postava.

29.2.2012 | 23:26:50

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama