Lost (Ztraceni) Richard Alpert

Richard Alpert

Richard Alpert
Sezóny 4
2007 - 2010

Známá fakta

Richard patří mezi nejvýše postavené Druhé a má mezi nimi velmi zvláštní pozici. Není sice vůdcem, ale požívá všeobecné autority a respektu. Pravděpodobně se podílí na výběru vůdce.

Richard žil v 19. století na Kanárských ostrovech jako chudý rolník. Nešťastnou náhodou zabil člověka a byl odsouzen k smrti, ale na poslední chvíli byl koupen do otroctví a byl odvážen do zajetí na lodi Black Rock. Jako jediný přežil její ztroskotání a byl zachráněn Monstrem/Mužem v černém. Později se setkal také s Jacobem a přidal se na jeho stranu. Právě Jacob daroval Richardovi nesmrtelnost – jako odměnu za to, že bude dělat Jacobovi „mluvčího“ k ostatním lidem, kteří na ostrov teprve přijdou.


Richard žil na ostrově minimálně od 50. let s Druhými. Tehdy se setkal s Lockem a ostatními, kteří cestovali v čase. Locke mu sdělil, že se v budoucnosti stane vůdcem Druhých a řekl mu, kdy a kde se narodí, proto byl Richard u Lockova narození. Locka navšítivil v dětství a mládí ještě několikrát, Locke ale nesplnil zkoušky, aby se mohl stát vůdcem. V nedávné minulosti také lanařil Juliet a vydával se spolu s Ethanem Romem za zaměstnance společnosti Mittelos. Na ostrově byl už v době, kdy Ben byl ještě malý a žil v komplexu Dharmy. Když malého Bena potkal za ochranným plotem, uvěřil mu jeho vyprávění o halucinacích. O několik let později zachránil postřelenému Benovi život, když jej odnesl do Chrámu, na nejtajemnější místo Druhých. Poté, co se Ben přidal k Druhým a pomohl s vyhlazením Dharmy, pracoval Richard zřejmě i mimo ostrov.

(Foto: ABC)

Na ostrově

Mezi Druhými ho vidíme až v pozdějších dílech, o to větší význam dostane. Zdá se, že není úplně přesvědčen o Benově vůdcovství a když se k Druhým dostane Locke, chce aby převzal vedení on. Když jsou vybraní Druzí pobiti na pláži a Ben zajat, odvede Richard zbývající do nitra ostrova. Odtud se vrátí, až když pomáhá Benovi zvládnout lidi z lodi. Když Ben přesune ostrov, uvítá Richard Locka jako jejich nového vůdce. Když se Locke začne přesouvat v čase, najde ho Richard a řekne mu, co má dělat. Richardovi to poradil „nový“ Locke z budoucnosti, který se vrátil letem 316 a po „vzkříšení“ se ujímá vlády mezi Druhými. Vede je ale zvláštním směrem, který se Richardovi příliš nezamlouvá.

Když Richard zjistí, že „vzkříšený“ Locke je ve skutečnosti Monstrum/MIB, který jej kdysi zachránil z vraku Black Rock a že Jacob je mrtev, propadá zoufalství a chce se zabít, to se ale nepovede. Následně se rozhodne využít dávné nabídky MIBa a chce se přidat k němu. V té chvíli mu ale Hurley Richardovi tlumočí vzkaz od jeho dávno mrtvé ženy Isabelly – podle ní se nesmí na MIBovu stranu přidat a musí mu zabránit v opuštění ostrova.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Ku koncu nabral na perspektíve.

12.10.2020 | 21:57:12
kutas

postava která přinesla ožívení druhé půlky seriálu, navíc moje oblíbená postava

8.6.2017 | 10:47:11
Marcus Flavius

Ricardus- proč se nestal on vůdcem druhých když byl nesmrtelný?

7.6.2017 | 20:32:23
Pepe II Dragon

Veľmi zaujímavá a záhadná postava.

29.2.2012 | 23:26:50

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Reklama

Partneři