Michael Emerson

Michael Emerson

Celé jméno: Michael Emerson
Místo narození: Cedar Rapids, Iowa, USA
Známé projekty: Lost, Person of InterestSaw

Datum narození: 7.9.1954 (69 let)

Tento herec je rodákem z Iowy. Je synem Carol a Ronalda Emersonových. Aktuálně žije s herečkou Carrie Preston. Ještě předtím však byl už jednou ženatý.

Přestože ho obličej předurčuje k filmovým rolím tajemných nejednoznačných hrdinů, zůstává Michael Emerson raději věrnější divadlu. To vystudoval na Drakeově univerzitě, ale než se dostal na vysněná prkna Broadwaye, musel se prokousávat například jako kreslíř na volné noze.

Před kameru se nejdříve postavil v některých televizních seriálech jako The Practice, Law & Order či The X-Files. Do filmu se zatím probojoval, objevil se jen v několika menších rolích. Nevypadá však, že by mu to nějak zvláště vadilo. Sám prý dává přednost hlavně divadlu a mrzí ho, že jej lidé poznávají spíše díky minirolím v obyčejných seriálech než coby kvalitního dramatického herce z divadla. Přesto rád přiznává, že ho lidé na ulici díky roli v seriálu Lost uctivě oslovují „pane Emersone“.

Podobně, jako proslul kultovním Lost, se dostal do povědomí televizních diváků i díky seriálu Jonathana Nolana Person of Interest, kde si také zahrál velice záhadnou postavu, pana Finche. A i tak ho lidé oslovují. Zde ho ale pro změnu mrzí a udivuje, že jeho fanoušky zajímá více, jak se má jeho pes než aktuální dění v seriálu, které reaguje na současné dění ve společnosti. O to více se ale snaží jak svým vystupováním v osobním životě, tak v televizi přimět k tomu, aby lidé více přemýšleli o závažných tématech doby.

Roku 2017 se začal pravidelně objevovat v seriálu Arrow, kde až do roku 2018 hrál padoucha Caydena Jamese. Poté se objevil v seriálech Mozart in the Jungle a The Name of the Rose a od roku 2019 vystupuje v seriálu Evil, kde hraje Lelanda Townsenda.

Foto CC BY-SA 2.0 Thibault, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Arrow Cayden James 2017 2018 2
Person of Interest Harold Finch 2011 2016 5
Lost Benjamin Linus 2006 2010 5

Filtr seriálů