Michael Emerson

Michael Emerson

Celé jméno: Michael Emerson
Místo narození: Cedar Rapids, Iowa, USA
Známé projekty: Lost, Person of Interest, Saw

Datum narození: 7.9.1954 (62 let)

Přestože ho obličej předurčuje k filmovým rolím tajemných nejednoznačných hrdinů, zůstává Michael Emerson raději věrnější divadlu. To vystudoval na Drakeově univerzitě, ale než se dostal na vysněná prkna Broadwaye, musel se prokousávat například jako kreslíř na volné noze.

Před kameru se nejdříve postavil v některých televizních seriálech jako The Practice, Law & Order či The X-Files. Do filmu se zatím probojoval jen v několika menších rolích. Nevypadá však, že by mu to nějak zvláště vadilo. Sám prý dává přednost hlavně divadlu a mrzí ho, že jej lidé poznávají spíše díky minirolím v obyčejných seriálech než coby kvalitního dramatického herce z divadla. Přesto rád přiznává, že ho lidé na ulici díky roli v seriálu Lost uctivě oslovují „pane Emersone“.


Podobně jako proslul kultovním Lost, dostal se do povědomí televizních diváků i díky seriálu Jonathana Nolana Person of Interest, kde si také zahrál velice záhadnou postavu, pana Finche. A i tak ho lidé oslovují. Zde ho ale pro změnu mrzí a udivuje, že jeho fanoušky zajímá více, jak se má jeho pes než aktuální dění v seriálu, které reaguje na současné dění ve společnosti. O to více se ale snaží jak svým vystupováním v osobním životě, tak v televizi přimět k tomu, aby lidé více přemýšleli o závažných tématech doby.


Hraje v