Lost (Ztraceni) Benjamin Linus

Benjamin Linus

Benjamin Linus
Sezóny 5
2006 - 2010

Známá fakta

Druhý nejvýše postavený člen Druhých, výše je pouze tajemný Jacob. Ben se narodil nedaleko Portlandu, jeho matka při předčasném porodu zahynula. Jeho otec poté získal práci u Dharmy a spolu s malým Benem odplul na ostrov.

Na ostrově

Benův otec pracoval na ostrově pro Dharmu jako řadový pracovník a dosti často dával Benovi za vinu smrt své ženy. Malý Ben se uzavřel do sebe, výrazně se na tom nejspíš podepsala Sayidova zrada – když mu Ben pomohl utéci Dharmě, Sayid jej postřelil. Jeho život visel na vlásku, nakonec jej zachránily Richardový tajemné schopnosti a Ostrov. Benův sen uniknout nenáviděné Dharmě se splnil v dospělosti, kdy se konečně mohl přidat k Druhým. Unesl malou Alex a později ji vychovával jako otec. Podílel se na masakru Dharmy na začátku 90. let. Výrazně ovlivnil i Widmorovo vyhnání z ostrova. Po havárii letu 815 na ostrově se Ben vydával za ztroskotance jménem Henry Gale, aby se vetřel mezi přeživší, několik dílů odolával mučení ze strany přeživších. Když ze zajetí uprchl, vypracoval plán a a zajal Jacka (a ostatní), aby ho donutil mu operovat nedávno zjištěný nádor. Vydává se za otce Alex, ale jejím skutečným otcem není. Mezi Druhými s přibývajícími ztrátami ubývá jeho autorita, aby si jí udržel, neváhal postřelit Locka. Během střetu přeživších s Druhými byl zajat, po rozdělení na dva tábory si ho vezme Locke, kde pokračuje ve svých konspiračních hrách a po čase je propuštěn na svobodu. Lidé z lodi prohlašují, že on je jejich hlavním cílem, ale Ben v konfrontaci přežije. Na základě rady od Jacoba „posune“ ostrov mimo nebezpečí, ale sám je „teleportován“ do Afriky.


(Foto: ABC)

Budoucnost

Po objevení se v Africe se Ben nejdříve spojí se Sayidem, kterého po smrti Nadji přemluví, aby pro něj pracoval. Pustí se do přímého souboje s Widmorem a jeho lidmi, Widmorovi slibuje, že zabije Penelope jako pomstu za smrt Alex. Zároveň se snaží dát dohromady Oceanic 6 a přimět je k návratu na ostrov. Ben vyhledal Locka, když se vrátil z ostrova a po krátké konfrontaci jej zavraždil. Spolupracuje s paní Hawkingovou, která jej varuje, že musí Oceanic 6 dostat na ostrov během velmi krátké doby. Po mnohých problémech se mu to skutečně podaří. Před odletem linky 316 se vydá splnit slib, daný Charlesu Widmorovi – chce zabít Penelope. Zraněný Desmond mu v tom ale zabrání.

Při havárii letu 316 je Ben zraněn, ale nepřesune se v čase s Oceanic 6. Spolu s obživlým Lockem (do něhož se „vtělilo“ monstrum alias „Muž v černém“) se vydává do doupěte monstra, aby tam byl souzen za své činy. V podzemí Chrámu je souzen monstrem v podobě Alex. Smí zůstat naživu, ovšem pod podmínkou, že se nebude snažit zabít Locka a že jej bude ve všem poslouchat. Splní tedy i nejzásadnější rozkaz falešného Locka a zavraždí Jacoba. Poté je zajat Illanou, která Bena chce zabít, aby pomstila Jacobovu smrt. Falešný Locke ale Bena osvobodí.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Asi najlepšia postava seriálu. Ben bol veľmi záhradnou postavou, nikdy som si nebol istý, či hovorí pravdu alebo zas a znova klame. Bol to perfektný manipulátor, ktorý si vedel generálne zahrávať s ľuďmi. Jeho myšlienkové hry určite stoja za zmenky. Spravil veľa chýb vo svojom živote a aj za ne zaplatil. Som vďačný, že sa nakoniec dočkal vykúpenia.

12.10.2020 | 21:49:44
Brutaleric

Opravdu zajímavý vývoj postavy. Na začátku byl vážně na pěst ale časem z něho byl klaďas.

8.12.2019 | 0:27:23
Marcus Flavius

Pokud byli cestující z Oceanic tak důležití proč je nepřijali Druzí mezi sebe na místo toho aby je vraždili?Neměl jsem jeho postavu rád, i když byl postava zajímavá, ale nedá se mu věřit.

7.6.2017 | 20:26:19
Pavel 1963

Skvěle vykreslená nejednoznačná postava – a také fantasticky zahraná… a skutečně v 6. sérii dokonce kladná . Dle mého nejzajímavější postava z celého seriálu.

21.1.2017 | 3:20:29
dadinka

Absolutně dokonalá postava, z počátku jsem ho nesnášela, ale v 6. sérii jsem ho začla mít i ráda :)

28.6.2016 | 16:38:07
Pepe891

Moja jednoznačne najneobľubenejšia postava v celom seriály.Ale postava to bola asi kvalitná keď som ho tak neznášal.

21.5.2013 | 14:41:54
Alenes-Kristew-Juliet

Zajímavá postava. V páté sérii mě nejvíce zaujal jako malý kluk :)

24.2.2013 | 18:21:58
Pepe II Dragon

Jednoznačne najneobľubenejšia postava v celom seriály.Keby bolo možné mu dať 0% tak mu ich dám.

29.2.2012 | 23:36:18

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Reklama

Partneři