Lost (Ztraceni)
90/100 - 294×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

Lost

Představte si, že letíte ze Sydney do Los Angeles, vaše letadlo havaruje, s několika dalšími přežijete na malém ostrově, pro vás žádná záchrana nepřijede, na ostrově nejste sami…

PŘEDSTAVTE SI, ŽE …

  • letíte ze Sydney do Los Angeles
  • vaše letadlo havaruje
  • s několika dalšími přežijete na malém ostrově
  • pro vás žádná záchrana nepřijede
  • na ostrově nejste sami…

SERIÁL ZTRACENI – O ČEM TO JE?

Padesátka cestujících přežije havárii letu 815, který míří ze Sydney do Los Angeles. Ztroskotají na opuštěném ostrově kdesi v Pacifiku, tisíce kilometrů od kurzu, ze kterého se odklonili kvůli bouři. Záchrana nepřichází a přeživší musí čelit jiným problémům. Dochází voda i potrava, příroda si vybírá první své oběti, největší nebezpečí ale čeká uvnitř ostrova. Nad horizontem stoupá černý kouř, z džungle se ozývají podivné zvuky a lidé mají až příliš reálné halucinace. Co skrývá ostrov a byla havárie letadla jen náhoda?


Seriál Ztraceni (Lost) je často popisován jako novodobá verze slavného románu Tajuplný ostrov od Julese Verna, pro současné diváky bývá představován jako kombinace Trosečníka a Akt X.

ZTRACENI – HLAVNÍ HRDINOVÉ

JACK
Býval lékař, má neustálou potřebu všechny zachraňovat. Na ostrově působí jako nepsaný vůdce, ačkoli sám o tuto roli příliš nestojí. Hraje ho Matthew Fox, slavný jen díky seriálu Party of Five, u nás praktický neznámý. Seriál mu přinesl úspěch a třeba ho uvidíme ve velkých filmech.

KATE
Má za sebou pohnutou minulost, před kterou se snaží neustále utíkat. Líbí se jí Jack i Sawyer, snaží se ale být zároveň nezávislá. Evangeline Lilly začínala jako modelka, objevila se jen v několika menších seriálech jako Judgment Day nebo Kingdom Hospital.

SAWYER
Skutečným jménem James Ford, profesionální podfukář. Sbírá všechny předměty a vše neustále cynicky komentuje. Rodilý Texasan Josh Holloway začínal jako model, také se zatím ve filmu či v televizi před seriálem neprosadil.

HURLEY
Sympatický tlouštík působí jako typický loser, ve skutečnosti je ale multimilionářem a věří, že je pod kletbou čísel, které mu pomohly k bohatství. Hurleyho hraje komik Jorge Garcia, který je v USA velice populární díky častým vystoupením v populárních talkshow.

LOCKE
Tajemný muž, o kterém toho moc nevíme, jen že byl před katastrofou tělesně postižený. Na ostrově loví kance a věří, že zde není náhodou. Terry O´Quinn je ostřílený televizní a filmový veterán, znáte ho třeba z hororů Otčím nebo ze seriálů Akta X a Millennium.

CHARLIE
Spolu s bratrem založili rockou skupinu DriveShaft, první úspěch brzy vystřídal pád a drogová závislost. Na ostrově si nejvíc rozumí s Claire. Dominic Monaghan má za sebou jen jednu filmovou roli, ale o to je významnější – viděli jsme ho jako Smíška v trilogii Pán prstenů.

Mezi hlavní postavy ještě dále patří:
Boone (Ian Somerhalder) – bývalý záchranář, loví s Lockem v džungli
Claire (Emilie de Ravin) – těhotná bývalá servírka
Jin (Daniel Dae Kim) – původem Korejec, nerozumí anglicky, loví ryby
Michael (Harrold Perrineau) – stavař, o svého syna Walta se stará nově
Sayid (Naveen Andrews) – bývalý irácký voják, vyzná se v technice
Sun (Yoon Jim Kim) – Jinova žena, submisivní a nenápadná
Walt (Malcolm David Kelley) – Michaelův syn, stará se také o psa Vincenta.

FOTO: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Alescrew

V době uvedení super, hlavně ty časové smyčky před a po aktuálním dění.

16.1.2022 | 23:31:03
Milano33

Lost sa z počiatku javil ako jednoduchý survival seriál, ktorý sa zameriava na medziľudské vzťahy. A to najmä kvôli skutočne bohatému a rôznorodému ansámblu postáv, ktorá každá jedná z nich mala mimoriadne zaujímavú minulosť, bolo možné. Ale nepotrvá dlho a táto pôsobivá podívaná vás vyvedie z omylu. Sila tohto diela spočíva v nikdy nekončiacom hľadaní. Jedná záhada nasleduje druhú a tento počinu sa zmení k nepoznaniu. Experimentuje sa naprieč žánrami, či už mysteriózny, fantasy alebo sci-fi. Tajuplná atmosféra je mimoriadne citeľná a je naozaj vzrušujúce skladať túto precíznu skladačku, tento úchvatný hlavolam. Podmanivý štýl vyprávanie, luxusná výpravná stránka, komplexný a chytro napísaný príbeh, ktorý je každou sériou čoraz viacej zamotanejší, vám pripravia nezabudnuteľný zážitok.

12.10.2020 | 21:28:40
Majky975

Díval jsem se dříve, když se to snad začalo prvně vysílat. V té době mě to velice zaujalo.

30.7.2020 | 9:46:19
CermmiCZ

Na tomhle začala moje závislot na seriálech, rozhodně se do toho zamotali, i tak jim tu stovku dám :)

16.10.2019 | 22:09:59
Anmatra

Má to své… a zaujalo to. Až na to, že stejně všichni umřela zvláštní řešení konce.

13.8.2019 | 21:57:10
Dw3st3r

1.série – 100% – / 2.série – 100% – / 3.série – 80% – / 4.série – 60% – / 5.série – 100% – / 6.série – 80%

Seriál byl ze začátku super ,ale od 4.série to začlo poklesávat. Pátá mě velmi bavila ,ale o to víc mě štval konec , který zanechal dost a když říkám dost tak dost otázek. Jinak jeden z mých oblíbených.

24.7.2019 | 20:50:38
VUDU1

Na začiatku super – záhady, napätie......ale asi v polovici sa to začalo zamotávať – klamali si do očí, využívali jeden druhého, nevysvetliteľné veci, cestovanie v čase – bolo to také " přeplácané vším" a koniec ? – nevysvetlené že prečo majú strážiť ten potentovaný ostrov…neviem … v podstate som rada že som to dopozerala.

29.3.2019 | 14:18:35
GanG

Pro mě a určitě i mnoho dalších nezapomenutelný seriál.. Úžasná Hawaii a mysteriózní děj.

12.2.2019 | 3:39:03
tominotomino

Seriál měl nápad a první dvě řady se povedly. Třetí ještě ušla, ale pak to šlo hodně dolů a poslední řada a samotný závěr byli naprostá katastrofa.

webmaster
6.2.2019 | 14:35:23
Onlajn

První 2 série byly skvělé, ale v dalších sériích to bylo až moc přeplácané. I tak je to dobrý seriál.

20.6.2018 | 14:25:12

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama