Terry O'Quinn

Terry O'Quinn

Celé jméno: Terrance Quinn
Místo narození: Sault Ste. Marie, Michigan, USA
Známé projekty: Lost, 666 Park Avenue, The Blacklist: Redemption

Datum narození: 15.7.1952 (65 let)

Terry O'Quinn je americký charakterní herec narozený ve státě Michigan, kde studoval na Central Michigan University, a v Iowě byl pak studentem na University of Iowa. Jeho herecká kariéra začala v 70. letech, kdy si vyzkoušel také roli režiséra a scenáristy, když se ujal muzikálu Orchestrina.

Jeho pravděpodobně nejznámější rolí byl John Locke v kultovním seriálu Lost, odkud si ho pamatuje nemalá část jeho fanoušků, a ještě předtím hrál tři série v hororovém thrilleru Millennium z roku 1996. Za svou roli ve filmu The Stepfather byl dokonce nominován hned na několik ocenění.


Jméno Terry O'Quinn se skloňuje především v televizi, kde má za sebou už desítky menších či větších rolí. Poprvé se na televizních obrazovkách objevil v roce 1984 v seriálu Miami Vice, významnou roli měl v letech 2002 až 2004 ve špionážním thrilleru Alias a zahrál si i v několika epizodách krimi Hawaii Five-0.

Od roku 2012 mu padala jedna hlavní seriálová role za sebou; začalo to s 666 Park Avenue, o dva roky později následoval Gang Related, v roce 2016 hrál ve druhé sérii antologie Secrets & Lies a následující rok ztvárnil roli Howarda Hargravea v krimi The Blacklist: Redemption.


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.