Lost (Ztraceni) John Locke

John Locke

John Locke
Sezóny 6
2004 - 2010

ZNÁMÁ FAKTA

Locke vyrůstal v náhradní péči, mladičká matka se jej po porodu vzdala. V dětství a mládí Johna několikrát navštívil Richard Alpert. Locke poznal své rodiče až ve velice pokročilém věku. Jenže jeho otec ho vyhledal jen proto, aby od něj získal ledvinu – ihned po transplantaci ho opustí. Locke je od tohoto incidentu velice nedůvěřivý a hledáním otce zničí všechny vztahy okolo sebe, při poslední konfrontaci s ním ho jeho otec vyhodí z okna. Locke přežije, ale je upoután na vozík. Získá místo v továrně, kterou vlastní Hurley, jeho novým životním cílem jsou hry a dobrodružství, proto se také chystá na velkou výpravu do Austrálie.


NA OSTROVĚ

Přestože strávil poslední čtyři roky před havárii na vozíku, na ostrově se mu zázračně vrátila schopnost opět chodit. Locke věří, že je jeho osudem zůstat na ostrově a způsobuje tak některé „nehody“. Zpočátku vystupuje na ostrově nenápadně, pozornosti si zaslouží, až když se vypraví na lov kanců. Imponují také jeho stopařské schopnosti, při jedné z výprav objeví společně s Boonem poklop. Neúspěšně se ho snaží společně otevřít, události okolo vedou až ke smrtelnému zranění Boona.

Po otevření poklopu se uchýlí k počítači, snažící se nalézt smysl v zadávání čísel, když ale nevidí výsledek, přestane a způsobí tak elektromagnetický výbuch. Na ostrově zažil také setkání s monstrem. Sblížil se také s Druhými a na ostrově znovu potkal svého otce. Nabídku stát se jedním z Druhým ale napoprvé nevyužil, protože nedokázal svého otce zabít. To udělal až Sawyer. Ben poté ukáže Lockovi Jacoba a protože ho Locke slyší, Ben ho postřelí. Locke se málem zabije, ale pomůže mu Walt. Locke za každou cenu nechce z ostrova a proto zabíjí i Naomi.

Po přijezdu lidí z lodi tvrdí, že tu nejsou proto, aby je zachránili a spolu s několika dalšími se odštěpuje a bydlí ve vesnici Druhých. Uvěří Benovi, že lidé z lodi přišli pro něj a pomáhá mu je dostat. Od Jacoba se posléze dozví, že mají „posunout“ ostrov. Po vítězné konfrontaci s lidmi z lodi mu Ben předává velení nad Druhými, předtím ještě stačí Locke přesvědčit Jacka, aby lhal o jejich osudech na ostrově.

Během časových posunů je Locke postřelen Ethanem, vzápětí jej nachází a ošetřuje Richard a dává mu kompas, kterým jej má v příštím přesunu Locke přesvědčit, že se znají. Říká mu také, že se musí dostat z ostrova, přesvědčit Oceanic 6 k návratu a kvůli tomu bude muset zemřít. Po dalším skoku, který trosečníky dostává do 50. let, se setkává s ostatními trosečníky a všichni odcházejí do tábora Druhých. Tam Locke přesvědčuje Richarda, že je jejich vůdcem. Richard mu sice nevěří, později je ale přesto přítomen Lockovu narození, kam jej poslal sám Locke – setkali se dva roky před Lockovým narozením. Locke se dostane do podzemí stanice Orchid. Ač se při pádu těžce zraní, poslechne instrukce Christiana Shepharda a otáčí časovým kolem, které po Benově pootočení „poskakovalo“ tam a zpět… Po otočení kola pod stanicí Orchid dostane z ostrova.

BUDOUCNOST

Po návratu z ostrova vystupuje pod jménem Jeremy Bentham. Widmore jej přemluvil ke spolupráci – Widmore tvrdí, že se schyluje k velké válce o ostrov a až se to stane, musí být Locke na pravé straně, protože je naprosto výjimečný. Lockovi se ale nedaří přemluvit k návratu nikoho z Oceanic 6 a propadá beznaději. Na jeho zoufalství se podepisuje i zjištění, že jeho dávná přítelkyně Helen je mrtvá. Locke se chce oběsit, vyruší ho ale Ben. Po krátké konfrontaci jej Ben uškrtí a věc zamaskuje jako sebevraždu. Po Lockově pohřbu přesvědčí Ben Jacka o nutnosti vrátit se se zbytkem Oceanic 6 na ostrov. Lockovo tělo musejí vzít s sebou.

Po ztroskotání letu 316 je Locke náhle mezi trosečníky, sice v obleku z rakve, ale jinak podle všeho živý. Vypadá to, že se při „zmrtvýchvstání“ dověděl mnoho informací o ostrově, a podle toho se také chová. Později se ale dovídáme, že Lockovo mrtvé tělo je v bedně, opatrované Illanou a jejími lidmi. „Falešný“ Locke, který chodí po ostrově, je „vtělením“ monstra (černého kouře) a „muže v černém“, dávného obyvatele ostrova, Jacobova tajemného soupeře, který Jacobovi kdysi dávno slíbil smrt.

Locke zavede Bena do podzemí Chrámu, kde je Ben „souzen“ monstrem. Poté se ujímá vůdcovství u Druhých. Nejprve pošle Richarda na pomoc sám sobě do minulosti a poté se se všemi Druhými vydává za Jacobem, aby jej mohl zabít… K tomu využije Bena.

V alternativní linii vidíme Locka, stále upoutaného na vozík, jak se při návratu z Austrálie náhodou setkává s Jackem. Ten mu nabízí svou pomoc specialisty na poškození páteře. Locke to zprvu odmítá, pak o tom ale na nátlak své přítelkyně Helen, se kterou stále žije, začíná uvažovat.

DABING

Jaromír Meduna

Divadlo: Divadlo ABC

Dabing: pan Úžasňák (Úžasňákovi), Levák Bob (Simpsonovi), Quin-Gon-Jin (Star Wars I)

Jiří Plachý

Film: Příliš hlučná samota

Dabing: Garfield, Zorro – Tajemná tvář, Taxi, taxi 

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

John Locke bol parádny, jeho minulosť bola smutná a bolestivá, ale bez nej by sa nikdy nedostal tam, kde je. Jeho survival schopnosti boli mimoriadne nápomocné a bez neho by sa nestali až tak ďaleko. A bol to práve on, ktorý vždy veril v ostrov.

12.10.2020 | 21:41:23
Brutaleric

Pravý Survivor. Dokonale se vyznal v lovu a celkově dokázal přežít. Jen měl jedno mínus a to, že byl snadno ovlivnitelný což v některých okamžicích taky sehrálo svoji roli ale kolikrát jsem ho měl raději jak Jacka.

8.12.2019 | 0:25:53
GanG

Prvních pár dílu sympatický starší pán, který má zkušenosti s lovem, stopováním apod. Ale co předváděl později, ničil jakoukoli šanci pro lidi kolem něho (ani je nemůžu nazvat jeho přáteli, protože kdo by byl schopen udělat něco takového..). Sečteno podtrženo, sebestředný par***t, který si myslel, že ostrovu rozumí nejvíce… Ve skutečnosti byl jen zbabělec, který se bál co by se stalo, kdyby se dostal z ostrova…

13.1.2019 | 16:20:34
Marcus Flavius

Pochopil, že ostrov důležitý, ale v klíčovém okamžiku zradil Jacka a všechny ostatní.

7.6.2017 | 20:28:27
R.-TedyS

Vetsinu seriálu moje nejoblíbenější postava

1.1.2017 | 14:09:06
Honzyik

hmmm

31.1.2014 | 19:34:28
Antikrist

Sympatickej borec

4.10.2013 | 17:34:03
Frni

Nejlepší tejpek,bez něj by to nebylo ono ! :D

4.10.2013 | 16:53:48
Pepe891

Každú jednu sériu som ho neznášal viac a na konci som ho už nemohol vystáť.Druhá najneobľubenejšia postava po Benjaminovi Linusovi.(aj keď na začiatku seriálu bol v pohode)

21.5.2013 | 14:50:08
guerillacztdsf

tohle je moje nej. postava :)

13.1.2013 | 21:00:56
1

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Reklama

Partneři