Lost (Ztraceni)
90/100 - 293×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

Jacob

Jacob

Záhadná osoba, která stojí v čele Druhých.

Sezóny 2
2009 - 2010

Známá fakta

Jacob je pravděpodobně nejstarším obyvatelem ostrova. V epizodě The Incident jsme jej viděli na pláži vedle kompletní sochy, z níž do současnosti zbyla jen čtyřprstá noha. Na ostrově s ním žila i další bytost, Muž v černém (jehož další podobou je Monstrum a falešný John Locke). Právě Jacob je podle slov Muže v černém tím, kdo přivádí na ostrov nové a nové lidi. Jacob označuje Muže v černém za zlo, které je vězněno na ostrově a Jacob mu nesmí dovolit ostrov opustit. Muž v černém se proto Jacoba snaží zabít, protože se chce dostat „domů“. Z nějakého důvodu to ale nemůže udělat sám, ale musí k tomu přesvědčit lidi, kteří přicházejí na ostrov.

Jacob je velmi tajemná postava, která má být nejvyšší Druhý. Jacob není normální člověk, například nestárne, a tuto schopnost údajně daroval i Richardovi. Vidět ho, nebo s ním hovořit, může mezi Druhými pouze Richard, který Benovi předává jeho instrukce. Ostatní Jacoba často titulují jako „on“. Jacob žil v polorozpadlé chatce uprostřed džungle nebo v komplexu pod čtyřprstou sochou.

Jacob se v minulosti objevoval i mimo ostrov. V dětství navštívil Kate a Sawyera, byl na svatbě Jinovi a Sun, v nemocnici navštívil Jacka a byl u Lockeova pádu z osmého poschodí. Setkal se i se Sayidem a byl u smrti jeho ženy Nadji. Těsně před návratem na ostrov navštívil také Hurleyho a přesvědčil ho, aby se vrátil. V ruské nemocnici navštívil zraněnou Ilanu a požádal ji, aby ochránila šestici „kandidátů“ – lidí, kteří by se mohli stát jeho nástupci v roli strážce ostrova. Ilana se potom na ostrov skutečně vypravila.

(Jacob se na ostrově pravděpodobně objevil jako první. Foto: ABC)

Na ostrově

Velmi dlouho jsme o Jacobovi věděli jen z doslechu. Například Kate, Sawyer, Jack a Hurley byly zajati podle „Jacobova seznamu“. Poprvé jsme ho mohli „vidět“, až když Ben přivedl Lockea do jeho chaty. Locke zpočátku Jacoba neviděl a považoval Jacoba za Benův výmysl. Teprve poté slyšel jeho hlas, který říkal: „Pomoz mi.“ Z tohoto důvodu (že Locke může také slyšet Jacoba) došlo následně k události, kdy Ben střelil Lockea. V Jacobově chatce je později vidět Christian Shephard a Claire, s oběma se setká Locke, když přijde za Jacobem žádat o radu. Jacob rozhodne, že je třeba „posunout“ ostrov.

Když se Locke a ostatní z Oceanic 6 vrátí na ostrov letem Ajira 316, rozhodne se Locke jako novopečený vůdce Druhých, že se chce s Jacobem setkat. Richard ho dovede k čtyřprsté soše, pod níž Jacob nyní přebývá. Locke chce Jacoba zabít a využije k tomu Bena. Ben po krátké konfrontaci Jacoba skutečně pobodá a Locke ho kopne do ohniště. Poslední Jacobova slova jsou: „Přicházejí.“

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Záhadný hýbateľ deja.

12.10.2020 | 22:01:07
Honzyik

jo jo

31.1.2014 | 19:34:07
Pepe II Dragon

Poloboh ktorý ich nechal stroskotať a prizeral sa ako sa na ostrove trápia a umierajú.A ešte mal tu drzosť považovať sa za dobrého.

29.2.2012 | 23:41:33

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama