Lost (Ztraceni) Jacob

Jacob

Jacob
Sezóny 2
2009 - 2010

ZNÁMÁ FAKTA

Jacob je pravděpodobně nejstarším obyvatelem ostrova. V epizodě Incident jsme jej viděli na pláži vedle kompletní sochy, z níž do současnosti zbyla jen čtyřprstá noha. Na ostrově s ním žila i další bytost, „muž v černém“ (jehož další podobou je kouřové monstrum a „falešný Locke“). Právě Jacob je podle slov „muže v černém“ tím, kdo přivádí na ostrov nové a nové lidi. Jacob označuje „muže v černém“ za zlo, které je vězněno na ostrově a Jacob mu nesmí dovolit ostrov opustit. „Muž v černém“ se proto Jacoba snaží zabít, protože se chce dostat „domů“. Z nějakého důvodu to ale nemůže udělat sám, ale musí k tomu přesvědčit lidi, kteří přicházejí na ostrov.


Jacob je velmi tajemná postava, která má být nejvyšší Druhý. Jacob není normální člověk, například nestárne, a tuto schopnost údajně daroval i Richardovi. Vidět ho, nebo s ním hovořit, má mezi Druhými pouze Richard, který Benovi předává jeho instrukce. Ostatní Jacoba často titulují jako „on“. Jacob žil v pororozpadlé chatce uprostřed džungle nebo v komplexu pod čtyřprstou sochou.

Jacob se v minulosti objevoval i mimo ostrov. V dětství navštívil Kate a Sawyera, byl na svatbě Jinovi a Sun, v nemocnici navštívil Jacka a byl u Lockova pádu z osmého poschodí. Setkal se i se Sayidem a byl u smrti jeho ženy Nadji. Těsně před návratem na ostrov navštívil také Hurleyho a přesvědčil ho, aby se vrátil. V ruské nemocnici navštívil zraněnou Illanu a požádal ji, aby ochránila šestici „kandidátů“ – lidí, kteří by se mohli stát jeho nástupci v roli strážce ostrova. Illana se potom na ostrov skutečně vypravila.

NA OSTROVĚ

Velmi dlouho jsme o Jacobovi věděli jen z doslechu. Například Kate, Sawyer, Jack a Hurley byly zajati podle „Jacobova seznamu“. Poprvé jsme ho mohli „vidět“, až když Ben přivedl Locka do jeho chaty. Locke Jacoba zpočátku neviděl a považoval Jacoba za Benův výmysl. Teprve poté slyšel jeho hlas, který říkal „Pomoz mi“. Z tohoto důvodu (že Locke může také slyšet Jacoba) došlo následně k události, kdy Ben střelil Locka. V Jacobově chatce je později vidět Christian Shephard a Claire, s oběma se setká Locke, když přijde za Jacobem žádat o radu. Jacob rozhodne, že je třeba „posunout“ ostrov.

Když se Locke a ostatní z Oceanic 6 vrátí na ostrov letem Ajira 316, rozhodne se Locke jako novopečený vůdce Druhých, že se chce s Jacobem setkat. Richard ho dovede k čtyřprsté soše, pod níž Jacob nyní přebývá. Locke chce Jacoba zabít a využije k tomu Bena. Ben Jacoba po krátké konfrontaci skutečně pobodá a Locke ho kopne do ohniště. Poslední Jacobova slova jsou „oni přicházejí…“

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Záhadný hýbateľ deja.

12.10.2020 | 22:01:07
Honzyik

jo jo

31.1.2014 | 19:34:07
Pepe II Dragon

Poloboh ktorý ich nechal stroskotať a prizeral sa ako sa na ostrove trápia a umierajú.A ešte mal tu drzosť považovať sa za dobrého.

29.2.2012 | 23:41:33

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Reklama

Partneři