Jorge Garcia

Jorge Garcia

Celé jméno: Jorge Fernando Garcia
Místo narození: Omaha, Nebraska, USA
Známé projekty: Lost, Alcatraz, Hawaii Five-0

Datum narození: 28.4.1973 (50 let)

Jorge Garcia se sice narodil v USA, ale předky má na Chile a Kubě. Z Chile konkrétně pochází jeho otec Humberto, který se živí prací doktora. Naopak z Kuby pochází jeho matka Dora, která se živí prací profesorky. Narodil se roku 1973 v Omaze ve státě Nebraska, ale vyrůstal v Kalifornii.

V průběhu studia na San Clemente High School se věnoval wrestlingu, kde si vysloužil přezdívku Baby-Faced Killer (Vrah s tváří dítěte). Po střední škole zamířil na University of California Los Angeles, přičemž kromě toho navštěvoval i hereckou školu Beverly Hills Playhouse.

K herectví se poprvé dostal už roku 1997, ale naplno se mu začal věnovat až od roku 2000. Zpočátku ale neměl moc úspěchů, jeho jedinou velkou rolí byla postava Hectora Lopeze, kterého si v letech 2003–2004 zahrál v seriálu Becker.

Zlom v jeho kariéře přišel roku 2004, kdy byl obsazen do seriálu Lost. Zde si zahrál hláškujícího Hurleyho, přičemž právě tuto postavu si tu oblíbil každý divák. Vystupoval tu až do roku 2010, kdy seriál skončil šestou sérií.

Jakmile skončil seriál Lost, nabídky se ihned hrnuly. Nebyly mu však nabízeny pouze seriálové role, dostal i několik filmových nabídek. Brzy po konci Lostu se tedy objevil například v seriálech Mr. Sunshine, Californication, Once Upon a Time a How I Met Your Mother.

Roku 2012 byl obsazen do jedné z hlavních rolí seriálu Alcatraz, kde si střihl postavu Dr. Diega Soty. Seriál byl však ihned po první řadě zrušen, a tak si musel hledat nové angažmá. Toho se dočkal hned rok poté, kdy byl obsazen do kriminálky Hawaii Five-0 jako Jerry Ortega. Této roli se věnoval až do roku 2019.

V té době měl však čas i na jiné projekty. Zahrál si například v seriálu Maggie či filmech iSteve, Spade, Cooties, Šest směšných, Dokonalý svědek s.r.o., Na dlažbě či Lo que de verdad importa.

Kromě toho, že jde o úspěšného herce, jde i o úspěšného komika. Kvůli natáčení seriálu Lost se nemohl dostavit na svatbu své sestry. Zároveň je Jorge Garcia prvním hercem, který byl obsazen do seriálu Lost. Od roku 2019 je jeho manželkou Rebecca Birdsall.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Alcatraz Diego Soto 2012 2012 1
How I Met Your Mother Steve Henry 2010 2014 2
Lost Hugo Hurley Reyes 2004 2010 6

Filtr seriálů