Lost (Ztraceni)
90/100 - 292×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

S01E18: Numbers

S01E18: Numbers

FLASHBACK – Hlavní postava: HURLEY

sk
2.3.2005
18 850 000
42 minut

Práce na druhém voru pokračují velice rychle, „stavaři“ Michael a Jin se poučili z první verze a nyní jim jde práce lépe a efektivněji. Michael řekne Jackovi, že jejich šance na záchranu by byla na voru větší, kdyby měli u sebe vysílačku. Ta sice na ostrově je, ale nejsou k ní žádné baterky. Jack si ale vzpomene, že mu Sayid říkal o bateriích, které viděl v zajetí u Rousseau.

Sayid si však nevzpomíná, kudy přesně se k Rousseau jde, navíc snaha rozluštit zápisky z jejích úkrytu, byla marná. Hurley, který se náhodou k papírům dostane, na nich objeví pro sebe velice povědomou číselnou sérii – 4,8,15,16,23,­42. Nejdříve se zkusí zvědavě zeptat Sayida, zda neví něco víc, celé tajemství si však nechává pro sebe. Tajně také ukradne od Sayida mapu a sám v džungli se snaží zápisky na papírech rozluštit.

Hurley narazí na kabel vystupující z moře a vydá se po zdroji, stejně jako to před ním udělal Sayid. Těsně před tím, než dorazí k pasti, ho dožene Sayid a ostatní, na poslední chvíli se podaří Hurleyho z pasti zachránit. Protože jsou všichni v místě, kde se Sayid poprvé nepřímo setkal s Rousseau, rozhodnou se v okolí pátrat po jejím domnělém úkrytu. Najdou dlouhý provazový most, který ale vydrží přechod jen Hurleyho a Charlieho, Sayid a Jack se musí vydat oklikou.

Společně narazí na drát, který způsobí malý výbuch, když se kouř rozplyne, objeví se úkryt Rousseau, ale již dávno opuštěný. Charlie a Hurley cestují druhou stranu, když v tom po nich někdo začne střílet – ukáže se, že Rousseau. Zatímco Charlie prchá směrem k místu, kde se nacházejí Jack a Sayid, Hurley narazí na Rousseau, ale když se jí svěří se svojí číselnou teorií, ta mu to ještě potvrdí. Když se potom všichni sejdou, Hurley s překvapením nese baterii. Všichni se vrací do tábora, kde mezitím Claire oslavila narozeniny (a dostala od Locka vytesanou kolébku).

FLASHBACK Hlavní postava: HURLEY Hurley mohl být obyčejným tlouštíkem, který se nikdy neodstěhoval od své mámy, kdyby ale jednoho dne nevsadil jistá čísla v loterii – a vyhrál neuvěřitelné množství peněz. Od té doby ho ale potkává jedno neštěstí za druhým, při vyzvednutí výhry mu zemřel dědeček, při jeho pohřbu kněze zasáhl blesk, manželství jeho bratra se rozpadlo, v jeho novém domě vypukl požár, paradoxně díky jiným věcem se jeho finanční majetek stále rozrůstá. Hurley čím dál tím věří více, že čísla byla prokletá a proto se vydá do blázince za člověkem, který mu je kdysi prozradil. Ten mu prorokuje, že se kletby už nezbaví a zároveň ho odkáže na jednoho Australana, který mu tyto čísla pověděl. Když Hurley navštíví jeho dům, najde v něm jen pozůstalou manželku, která i přes mnoho neštěstí včetně smrti svého chotě nevěří, že její osud mají na svědomí nějaká čísla…

INFO Režie: Daniel Attias, Scénář: David Fury, Brent Fletcher Vedlejší role: Michael Adamshick (moderátor loterie), Archie Ahuna (Tito), Ron Bottitta (Leonard Sims), Derrick Bulatao (Diego), Mira Furlan (Danielle Rousseau), Lillian Hurst (Carmen Reyes), Ron Marasco (Ken Halperin), Joy Minaai (reportér), Brittany Perrineau (dívka v loterii), Maya Pruett (sestra), Dann Seki (dr.Curtis)

ZAJÍMAVOSTI
 • Boone se v této epizodě nevyskytuje.
 • To, že je Hurley omylem považován za drogového dealera, je narážka na jednu z epizod seriálu „Curb Your Enthusiasm“, kde Jorge Garcia právě takovou postavu zahraje.
 • Sawyer čte další slavný román, tentokrát je to „A Wrinkle in Time“ od spisovatelky Madeline L´Engle. Společnost ABC, která stojí i za tímto seriálem, v roce 2003 natočila podle tohoto románu stejnojmenný televizní film.
SPOJITOSTI
 • Hurley mj. vlastní továrnu na krabice, kde pracuje Locke.
 • Dívka oznamující výhru Hurleyho, je jednou z pozdějších Sawyerových milenek
ČISLA
 • 4 8 15 16 23 42 – Čísla, která vsadil Hurley do loterie
 • 4 8 15 16 23 42 – Čísla, která jsou na papírech od Rousseau
 • 8 – Počet lidí, kteří zemřeli při požáru továrny patřící Hurleymu
 • 4 – Počet let, jak dlouho je mrtvý Sam Toomey
 • 4 8 15 16 23 42 – Čísla, která jsou na poklopu
ODKAZY
 • A Wrinkle in Time (kniha o cestování v čase a paralelních dimenzích)
PŘEZDÍVKY
 • „Short Round“ („Kulatý kraťas“, postava z filmu Indiana Jones a Chrám zkázy) pro Walta
CHYBY
 • Když je Hurley s matkou před jejím novým domem a bere z auta telefon, v zrcadle je vidět kameraman. foto
 • Ve scéně, kde Hurley podává Jackovi baterku a Sayidovi říká, že ho Danielle pozdravuje, Sayid má na zádech ruksak. V následujícím záběru ho už nemá. foto
 • Když Charlie přechází most, opakuje se zde dvakrát stejný záběr (na videu je označen). foto
HLÁŚKY


  Hodnocení

  Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
  risker

  „V dnešním Jackpotu byla vylosována tato čísla: 4, 8, 15, 16 a 23 a dodatkové číslo 42."

  2.7.2022 | 20:17:22
  Edward Bloom

  Za mě jeden z nejlepších flashbacků. Hurley byl super, Rousseau na konci taky (škoda, že jsme se s ní zatím setkali jen ve dvou epizodách). Atmosféra byla po celý díl skvělá a čísla mě celkem děsí. :)

  29.5.2021 | 7:24:20
  Jiri007

  Dobry dil, musim řict že flashback Hurleyho byl fakt povedeny a ta kletba kterou si mysli že ma nad hlavou to fakt nema chybu a taky to jak šel za tu francouzkou tak byl fakt nepřemožitelny a ničeho se nebal a to jak se vratil s baterii tak to fakt nemělo chybu.

  redaktor
  28.8.2020 | 18:48:37
  Milano33

  Neskutočná epizóda! Som vážne zvedavý, čo znamenajú tie čísla. Či už sú prekliaté alebo nie, musím to vedieť. Vskutku sa vďaka nim podarilo nabudiť poriadne mysterióznu atmosféru. Hurley bol báječný.

  15.7.2020 | 12:04:20
  tom99

  Podle mě jeden z těch ujetějších flashbacků, který mi úplně nesedl. Zápletka na ostrově také poměrně zbytečná…

  webmaster, grafik
  8.6.2020 | 22:04:08

  Reklama

  Narozeniny

  Galerie

  Galerie

  Partneři

  Filtr seriálů
  Reklama