Lost (Ztraceni)
90/100 - 292×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

S04E05: The Constant

S04E05: The Constant

FLASHBACK – Hlavní postava: DESMOND

sk
28.2.2008
12 850 000
42 minut

Desmond, Sayid a Frank letí vrtulníkem směrem k lodi. Frank se snaží držet přesný kurs, ačkoliv letí přímo doprostřed velké bouře. Když jsou uprostřed, Desmond najednou pocítí něco zvláštního.

Najednou je zpět o několik let, když byl v armádě. Zdá se, jako by se jeho současné vědomí přeneslo zpět a naopak jeho minulé já bylo v současnosti. Zmatený Desmond se v armádě snaží zorientovat, ale marně.

Desmond v současnosti začne v helikoptéře panikařit, neví, kde se tu vzal a nepoznává Sayida. Když přistanou konečně na lodi, dva podezřelí muži ho hned odvedou a k Sayidovi se chovají odměřeně. Vypadá to, že z příjezdu lidí z letu 815 nejsou nadšeni. Desmond je mezitím přemístěn do uzavřené kajuty, kde leží svázaný jiný člověk. Představí se jako Minkowski a evidentně má stejné problémy s chápáním času jako Desmond.

Desmond zpět v roce 1996. Snaží se dovolat Penny, ale ta odmítá se s ním sejít. Navíc se přestěhovala, takže neví, kde jí hledat. Když to Desmond zkouší za chvíli, je už číslo odpojené.

Sayid na lodi přemluví Franka, aby mu půjčil vysílačku. Spojí se s pláží, kde už všichni mají obavy. Daniel chce mluvit s Desmondem, což se podaří, když se Sayid probije do kajuty k Desmondovi. Daniel vysvětlí Desmondovi, co se mu zřejmě děje a že je nutné, aby ho jel v „minulosti“ navštívit. Poradí mu také, jak získat jeho důvěru.

O osm let mladší Desmond jede za Danielem do Oxfordu a skutečně ho najde a podaří se mu přesvědčit ho, ať podle instrukcí provede jeden pokus s cestováním v čase. Na myši se experiment podaří, ale ta za chvíli zemře. Daniel se snaží Desmondovi vysvětlit princip těchto časoprostorových skoků „vědomí“ a že je nutné, aby v této rovnici o mnoha neznámých si člověk uvědomil konstatu – něco nebo někoho, co existuje v obou časech. Desmond má jasno – je to Penny.

Na lodi se podaří Desmondovi, Sayidovi a Minkowskému dostat se z kajuty ven, někdo z lodi jim pomohl otevřít dveře. Míří k vysílačce, která je sice podle Minkowského rozbitá, ale Sayid ji chce zprovoznit. Když dorazí k vysílačce, Minkowski začne slábnout a po chvíli zemře. Sayidovi se podaří zprovoznit vysílání, ale Desmond zatím neví, jak se s Penny spojit.

Protože Desmond neví číslo na Penny, míří za jejím otcem, kterého zastihne na dražbě o deník z lodi Black Rock. Ten mu kontakt po chvílí dá, ovšem když Desmond najde Penny a chce po ní číslo, příliš nadšená není. Nakonec se ovšem podaří Desmondovi přemluvit Penny a ta mu číslo dává.

Sayidovi se podařilo vysílačku opravit jen částečně, moc času nemají. Když volá, Penny opravdu po chvílí hovor Desmondovi vezme. Je nadšená a říká, jak Desmonda už tři roky hledá. Slibují si, jak se najdou a budou spolu. Ačkoliv se hovor po chvíli přeruší, Desmond je šťastný – našel svojí konstantu. Na pláží mezitím Daniel prohlíží svůj deník, kde má poznámku, že jeho konstantou bude Desmond…

FLASHBACK Hlavní postava: DESMOND

INFO Režie: Jack Bender, Scénář: Carlton Cuse & Damon Lindelof Vedlejší role: Jeremy Davies (Daniel Faraday), Rebecca Mader (Charlotte), Jeff Fahey (Frank Lapidus), Alan Dale (Charles Widmore), Sonya Walger (Penelope “Penny” Widmore), Graham McTavish (seržant), Darren Keefe (Billy), Fisher Stevens (George Minkowski), Kevin Durand (Keamy), Anthony Azizi (Omar)

ZAJÍMAVOSTI
 • Číslo Penny 7946 0893 bylo už nápovědou ve hře Find 815.
 • Deník, který v aukci získal Charles Widmore, je ten samý, který byl použit ve hře 815, coby klíč k nalezení lodi Black Rock.
 • Herec Kevin Durand, představující jednoho z ranařů na lodi, se objevil spoleečně s Matthew Foxem (Jack) a Nestorem Carbonellem (Richard) ve filmu Sejmi eso.
 • Jméno lodi je Kahana
ČISLA
 • 423 – číslo domu, kde bydlí Penny
 • 305 (3+5=8) – kurz, který drží Frank od ostrova směrem k lodi
 • 2.342 – frekvence, na které má Daniel provést svůj experiment
 • 75 minut uplynulo v roce 1996, zatímco Desmond byl v Danielovi laboratoři „mimo“, zatímco v roce 2004 uplynulo jen 5 minut. Poměr 75:5 je 15:1, tedy 16
 • 8 – tolik let čekala Penny na zavolání
 • 2342 – číslo nabídky deníku na aukci
 • 887 (8+8+7=23) – jedno z čísel v aukci
CHYBY
 • Frankův papír s cestou je v jedné scéně pomačkaný a v druhé ne. Nákresy se také trochu liší. foto
 • Dvojité určení jednotek na papíře („40 mil severně, 7 kilometrů východně“) se nepoužívá foto
 • Když si Frank prohlíží svůj papír, je zřetelně vidět, že otáčkoměr a tlak oleje je na nule – motor neběží foto
ZÁHADY
 • Proč se lidé na lodi chovají tak zvláštně, nemají odpovídat na volání od Penny a zničili vysílačku? ->Nepatří k Penny a jejich akce je utajená
 • Kdo pomohl trojici utéct ze zavřené místnosti? ->Michael
HLÁŚKY
  Thumbnail Play icon


  Hodnocení

  Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
  Milano33

  Wow! Tak toto bola naprosto fascinujúca epizóda. Hneď prvotné zistenie, že čas medzi ostrovom a tou loďou plynie rozdielne, bolo mimoriadne zaujímavé. Následne Desmond prišiel vo vrtuľníku o pamäť a o pojímanie času ako takého, nevedel v akej časovej rovine sa aktuálne nachádza a kvôli tomu všetkému sa cítil dezorientovane. Celá táto komplexná podívaná bola priam až spektakulárna a vyžadovala si maximálne sústredenie a bolo potrebné zapojiť všetky mozgové závity. Ako nám bolo vysvetlené, Desmond prišiel do kontaktu s elektromagne­tickou anomálie, ktorá mu záhadným spôsobom umožnila skákať medzi prítomnosťou a budúcnosťou z pohľadu minulého Desmonda a z perspektívy terajšieho Desmonda z prítomnosti do budúcnosti. Aby sa to ustálilo, musel nájsť naprieč oboma časmi ukotvenie, čiže Penny.

  27.9.2020 | 22:45:49
  Jiri007

  Dobry dil, musim řict že cestovani časem zatim ještě nepoužili a Desmond byl fakt dobry jak nevěděl co je za rok atd a kdo vi co to vlastně zpusobilo a jaky vliv na to ma ostrov.

  redaktor
  2.9.2020 | 10:10:11
  tom99

  Rozhodně se jedná o jednu z nejlepších epizod tohoto seriálu a prakticky vrchol této show. Musím říci, že i po letech je zápletka naprosto originální a dojemná. I dnes, kdy už jsou prakticky všechny příběhy vyčerpané, tak je to dost specifický díl, kterému můžou mnohé seriály závidět. Bomba! A Desmond je nejlepší…

  webmaster, grafik
  20.8.2020 | 0:20:52
  Len_LenKa

  Jedna z najlepších epizód zo všetkých sérii :) ♥♥♥

  6.7.2017 | 18:05:53
  Rudla333

  Taky bezvadná epizoda o nejlepší postavě!

  28.1.2014 | 20:56:47

  Reklama

  Narozeniny

  Galerie

  Galerie

  Partneři

  Filtr seriálů
  Reklama