Lost (Ztraceni) Charles Widmore

Charles Widmore

Charles Widmore
Sezóny 5
2006 - 2010

ZNÁMÁ FAKTA

Charles Widmore je otcem Penelope a Daniela Faradaye. Je to velmi bohatý a vážený muž, který vlastní a řídí společnosti Widmore Corporation (vyrobila například balón Henryho Galea nebo všechny těhotenské testy viděné v seriálu), která prokazatelně už dříve obchodovala se společnostmi jako Hanso Foundation nebo Paik Heavy Industries. Finančně podporoval oxfordské výzkumy Daniela Faradaye. Ben o něm prohlašuje, že se snaží najít ostrov, aby z něj udělal atrakci. Jisté však zatím pouze je, že nabídl kdysi Desmondovi práci, kterou ale Desmond odmítl a zároveň po něm chtěl, ať se rozejde s Penelope, což Desmond také udělal. Jednou však Desmondovi pomohl a prozradil adresu, kde Penelope bydlí, ovšem během jeho pobytu ve vězení zadržoval všechny dopisy pro Penelope. Když Desmond opustil vězení, znovu ho varoval, Desmond se rozhodl jeho respekt získat tím, že vyhraje lodní závod kolem světa, který Widmore pořádal.


NA OSTROVĚ

V jednom z časových posunů na ostrově jsme jej viděli v 50. letech jako člena Druhých. Už tehdy byl značně nedůvěřivý a nejevil přílišný respekt k autoritám. Později byl vůdcem Druhých. Na ostrově žil až do začátku 90. let, kdy byl s Benovým přispěním vyhnán. Widmore dlouhou dobu intenzivně pátral po ostrově – získal palubní deník z lodi Black Rock. Jak ví o souvislosti lodi a ostrova, to zatím není známo. Widmore také zinscenoval havárii letu 815 v Pacifiku, když nechal na dno oceánu umístit vrak letadla.

BUDOUCNOST

Bude se zřejmě dál pokoušet dostat se na ostrov. Vyhrožuje mu nejen Ben, který se chce pomstít za smrt Alex, ale také Sun, která převzala po svém otci byznys ve firmě. Naváže s ní „spolupráci“, protože Sun tvrdí, že chce také zabít Bena. Widmore tři roky neslyšel o své dceři Penelope, proto je ochoten bavit se s Desmondem, který jej vyhledá, aby našel Faradayovu matku. Widmore mu řekne, kde ji najít, a prosí Desmonda, ať se nezaplétá do dávných problémů a nevystavuje Penny nebezpečí… Když se Locke teleportoval z ostrova, Widmore jej vyhledal, zařídil mu léčení a přesvědčil ho, aby se vrátil na ostrov s Oceanic 6.

Když na Ostrově dojde ke střetu Jacoba s „Mužem v černém“, Widmore ve své ponorce přijíždí k ostrovu a zakotvuje na menším ostrůvku, kde je stanice Hydra.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Pepe II Dragon

S tých najmenej obľúbených postáv mi vadí najmenej.

29.2.2012 | 22:55:59

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Reklama

Partneři