Niall Matter

Niall Matter

Celé jméno: Niall Matter
Místo narození: Edmonton, Alberta, Kanada
Známé projekty: Eureka, Primeval: New World, Aurora Teagarden Mysteries

Datum narození: 20.10.1980 (43 let)

Niall Matter je kanadský herec s ruskými a irskými kořeny, který se narodil roku 1980. Vyrůstal na farmě a později si přivydělával pracemi na ropných plošinách, kde pracoval společně se svým bratrem Trevorem a dědečkem. Tato práce se mu málem stala osudnou, protože tu na něj v jeho 25 letech spadl 17tunový vrták, který mu rozdrtil nohu.

Herec se však po šesti měsících rekonvalescence dokázal dostat ze svého zranění a noha se mu zcela uzdravila. Když se však vrátil do práce a byl svědkem toho, jak jeden pracovník přišel o obě své nohy, tak se rozhodl, že v této branži netkví jeho budoucnost.

Když skončil se svou současnou prací, tak se rozhodl dát na kariéru herce. K tomu ho to táhlo už od třinácti let, kdy mu jeden učitel doporučil, ať se věnuje tomuto oboru. Matter proto zkusil své štěstí a hned ve svých 27 letech získal první roli.

Kariéru odstartoval solidně, protože hned získal velkou roli v seriálu The Best Years, kde si konkrétně zahrál Trenta Hamiltona. Kromě toho byl téhož roku obsazen i do své dosud největší role. Začal se totiž objevovat v seriálu Eureka, kde až do roku 2012 hrál potížistu Zanea Donovana.

Během toho se objevil například ve filmu Dr. Dolittle 4 či seriálech Stargate Atlantis, Melrose Place a 90210. Po Eurece získal hlavní roli v seriálu Primeval: New World, kde si zahrál Evana Crosse, nicméně tento seriál skončil hned po první sérii.

Následně si zahrál převážně vedlejší role v seriálech Arctic Air, Remedy a When Calls the Heart. Objevil se také v několika filmech, řeč je například o snímcích Finding Father Christmas a Aurora Teagarden Mysteries.

Dříve chodil s herečkou Serindou Swan, se kterou je dodnes velký kamarád. Od roku 2016 je však ženatý se Sarou Bradley, se kterou má dvě děti. Herec je fanouškem ledního hokeje a často se vídá s herci Colinem Fergusonem a Neilem Graystonem, se kterými se spřátelil během natáčení Eureky.

Foto CC BY 2.0 sean.koo, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Eureka Zane Donovan 2007 2012 4

Filtr seriálů