Noah Taylor

Noah Taylor

Celé jméno: Noah George Taylor
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Lara Croft – Tomb Raider, Karlík a továrna na čokoládu, Game of Thrones

Datum narození: 4.9.1969 (48 let)

Noah Taylor je synem reportéra Paul Taylora a Maggie Taylor, kteří pocházejí z Austrálie. Když bylo Noahovi pět let, tak se s rodiči vrátil zpátky do Austrálie, kde všichni žili v Clifton Hillu a následně v St Kildě. Když mu bylo čtrnáct let, tak se jeho rodiče rozvedli. Noah od šestnácti let, tedy poté, co dokončil základní školu, začal jevit zájem o herectví. Nejprve se účastnil her v místních divadlech, díky čemuž se dokázal prosadit.

Noah se z počátku své herecké kariéry, tedy od roku 1986, věnoval převážně filmovým rolím. Ve filmech se objevoval v menších rolích, za zmínku stojí snímky Flirtování, Záře, Na pokraji slávy a Vanilkové nebe. Roku 2001 byl obsazen jako Bryce do filmu Lara Croft – Tomb Raider. Tuto roli si roku 2003 zopakoval v pokračování.


Mezi jeho další známé role patří postavy Vladimir Wolodarsky, z filmu Život pod vodou, a pan Bucket, z filmu Karlík a továrna na čokoládu. Dále se sluší zmínit filmy Nová dcera, Red White & Blue, Jmenuji s Oliver Tale, Dvojník, Predestination a Na hraně zítřka, kde se také viditelně objevil.

Od roku 2013 se výrazněji objevuje na televizních obrazovkách. V letech 2013 – 2014 si zahrál Lockeho v seriálu Game of Thrones, roku 2014 se objevil jako Darby Sabini v seriálu Peaky Blinders a roku 2015 ztvárnil Johnnyho Royallea v seriálu Powers.

Když se zrovna nevěnuje hraní, tak rád píše, maluje a hraje na kytaru, violu a francouzský roh. Od roku 2012 je ženatý s Dionnou Harris.

Foto: HBO


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.