Nonso Anozie

Nonso Anozie

Celé jméno: Nonso Anozie
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Známé projekty: Zoo, Game of Thrones, Dracula

Datum narození: 28.5.1979 (45 let)

Nonso Anozie je britský herec, který se narodil 28. května 1979 v Camdenu v Londýně. Ve svých dvaadvaceti letech úspěšně dokončil Londýnskou universitu CSSD (Central Shool of Speech and Drama). V létě roku 2002 hrál jednu z hlavních rolí ve hře Král Lear od Williama Shakespeara, stal se tak nejmladším hercem, který kdy v této hře hrál, a za svůj výkon v Othellovi získal v roce 2004 cenu Iana Charlesona.

V roce 2006 byl najat, aby poskytl svůj hlas obrněnému medvědovi Iorku Birnisonovi ve filmové adaptaci knihy od Phillipa Pullmana The Golden Compass, bohužel byl nahrazen Ianem McKellenem jen dva měsíce před tím, než byl film vypuštěn do světa. Režisér filmu k tomu dodal, že to bylo rozhodnutí studia a že to pro něj bylo velice bolestivé, když musel Nonsa vyškrtnou z tohoto filmu. V roce 2007 se objevil ve filmu Atonement, kde ztvárnil Franka Mace.

Nonso si zahrál v roce 2008 malou roli ve filmu RocknRolla jako Tank. Tentýž rok hrál hlavní roli v britském životopisném filmu Cass, který sleduje život Cassa Pennanta, nejobávanějšího fanouška West Ham United. V roce 2009 se objevil ve třídílném britském seriálu Occupation, kde hrál roli Erika Lestera. V roce 2011 hrál piráta Artuse ve filmu Conan the Barbarian. Ten stejný rok byl obsazen do role Xara Xhoana Daxose, prince a bohatého obchodníka, ve velmi úspěšném seriálu Game of Thrones, kde se objevil ve druhé sérii a velice se touto rolí proslavil. Tentýž rok ještě získal roli Jacksona Burkeho ve filmu The Grey. V televizní mini sérii The Bible ztvárnil Samsona.

V roce 2013 se ukázal ve filmu Ender’s Game jako seržant Dap a v roce 2013 – 2014 hrál roli Renfielda v televizním seriálu Dracula. V listopadu 2014 byl obsazen do nového seriálu Zoo vysílaného od léta 2015, kde hraje Abrahama Kenyatta. Stejný rok si zahrál roli Captaina v nové filmové Popelce a ještě se objevil ve filmu Pan jako Bishop.

Práce Nonsa také zahrnuje i rádiové vysílání na stanici BBC Radio 4Classic Serial, kde v roce 2011 ztvárnil Joeho v rádiovém seriálu Show Boat. Nonso je herec, kterého můžete vidět jak na jevišti, tak i v televizi a ve filmu.

Foto CC BY 2.0 Ibsan73, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Zoo Abraham Kenyatta 2015 2017 3
Dracula R. M. Renfield 2013 2014 1
Game of Thrones Xaro Xhoan Daxos 2012 2012 1

Filtr seriálů