Olivia Holt

Olivia Holt

Celé jméno: Olivia Hastings Holt
Místo narození: Germantown, Tennessee, USA
Známé projekty: Kickin' It, I Didn't Do It, Cloak and Dagger

Datum narození: 5.8.1997 (26 let)

Olivia Holt je americká herečka a zpěvačka, která se narodila v Germantownu. Je dcerou Marka a Kim Holtových a má dva sourozence. Když jí byly tři roky, přestěhovala se s rodiči do Nesbitu v Mississippi, nicméně jednu dobu žila i v Memphisu v Tennessee.

Během dospívání se věnovala gymnastice, nicméně když se její rodina přestěhovala do Los Angeles, začala se věnovat herecké kariéře. Tu odstartovala konkrétně roku 2009, kdy se objevila v malé roli jednoho filmu.

Její první větší rolí je postava Kim Crawford, kterou si v letech 2011–2015 zahrála v dětském seriálu Kickin' It. Během toho se podílela například na filmu Dívka vs. Monstrum či seriálu I Didn't Do It. V posledním zmiňovaném si zahrála Lindy Watson.

V průběhu dalších let získávala především vedlejší role, ztvárnila například postavy v seriálech Evermoor či Penn Zero: Part-Time Hero a filmech Stejně tak jiný jako já, Class Rank a Status Update.

Přelomovou rolí se pro ni stala postava Tandy Bowen, kterou si v letech 2018–2019 zahrála v seriálu Cloak and Dagger. Její postava tu patřila mezi ústřední, přičemž si ji navíc zahrála i v seriálu Runaways, kde se krátce objevila.

Její rodiče jsou švédského původu. Vzhledem k tomu, že umí zpívat, se podílela na tvorbě hned několik písniček, a to především mezi lety 2012–2017.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Cruel Summer Kate Wallis 2021 2021 1
Runaways Tandy Bowen 2019 2019 1
Cloak and Dagger Tandy Bowen 2018 2019 2

Filtr seriálů