Olivia Williams

Olivia Williams

Celé jméno: Olivia Haigh Williams
Místo narození: Camden Town, Londýn, Velká Británie
Známé projekty: Dollhouse, Manhattan

Datum narození: 26.7.1968 (49 let)

Olivia se narodila v Londýně a vystudovala literaturu v Cambridgi. Poté se dala na studia herectví a následně strávila tři roky v Královské Shakespearovské společnosti.

Po letech věnovaných divadle pronikla i do filmu, kde na sebe upozornila v televizní filmu Emma (1996) na motivy románu Jane Austenové. Filmový debut si odbyla v Poslu budoucnosti (1997) Kevina Costnera a té pravé pozornosti se dočkala v Shyamalanově Šestém smyslu (1999). Její poslední významnější rolí byla hraběnka Vronská v Anně Karenině (2012).


Po natočení Posla budoucnosti (1997) se vydala do Bolivie studovat medvědy. Od roku 2006 příležitostně píše pro zápisky z cest pro The Independent Traveller. Po place mezi scénami jezdí zásadně na kole.

V seriálovém světě se poprvé objevila jako Adelle DeWitt ve Whedonově Dollhouse (2009) a naposledy zazářila v dobovém dramatu Manhattan. Její nejnovější rolí je Emily Burton Silk ve špionážním dramatu Counterpart

Foto: FOX


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.