Omid Abtahi

Omid Abtahi

Celé jméno: Omid Abtahi
Místo narození: Teherán, Irán
Známé projekty: The Mandalorian, American Gods, Hunger Games

Datum narození: 12.7.1979 (42 let)

Omid Abtahi je iránský herec, který svůj život převážně žije v USA. S herectvím je poprvé spojován se seriálem JAG z roku 2005. Abtahi vystřídal celou řadu epizodních rolích například v oblíbených seriálech Fringe, Revolution, Heroes či ve Flashforwardu. Kvůli tomu, že je i Arab, je často obsazován do kriminálních seriálů a filmů, kde hraje teroristy.

Mohli jsme ho vidět třeba v populárním seriálu 24, kde si právě jednoho teroristu během sedmé řady zahrál. Jeho nejznámějším projektem jsou bezesporu Američtí bohové, kde Abtahi hraje od roku 2017 Salima. Objevil se ale i v poměrně důležité roli v Damienovi z krátkého seriálu z roku 2016.


Pokud bychom měli na chvíli přibruslit k filmům, tak lze asi u Abtahiho považovat největší roli v závěrečných Hunger Games: Poslední vzdor, část 2. Za zmínku rozhodně stojí účinkování v seriálu Those Who Kill, Last Resort či v My Own Worst Enemy. V roce 2019 Omid Abtahi také získal roli v seriálu The Mandalorian, kde dostal od tvůrců přislíbeno, že se čas od času objeví.

Foto: Disney+


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Mandalorian Doktor Pershing 2019 2020 2

Filtr seriálů