Owain Yeoman

Owain Yeoman

Celé jméno: Owain Sebastian Yeoman
Místo narození: Chepstow, Monmouthshire, Wales, Velká Británie
Známé projekty: The Nine, The Mentalist, Turn: Washington's Spies

Datum narození: 2.7.1978 (45 let)

Owain Yeoman pochází z Walesu, kde se narodil roku 1978. Chodil na školu Brasenose College a Royal Academy of Dramatic Art, kde studoval herectví. Z počátku se věnoval hlavně divadlu, ale následně jej zlákala televizní produkce.

Jeho první role však nebyla televizní, ale filmová. Objevil se v megafilmu Troja, kde si zahrál Lysandera. Následující rok byl obsazen do role Stevena Daedaluse v seriálu Kitchen Confidential. Zde vydržel do roku 2006 a hned toho roku přijal další roli, tentokrát v seriálu The Nine, kde do roku 2007 hrál Lucase Daltona.

Roku 2008 se nejprve objevil v menší roli seriálu Terminator: The Sarah Connor Chronicles a potom byl obsazen do mini-série Generation Kill, kde hrál Erica Kochera. Jeho zatím největší role přišla právě toho roku, protože byl obsazen do seriálu The Mentalist, kde až do roku 2015 hraje Waynea Rigsbyho.

Během svého účinkování v seriálu The Mentalist stihl ztvárnit menší roli v seriálu Extant a větší roli v seriálu Turn: Washington's Spi­es, kde hrál Benedicta Arnolda.

V letech 2006 – 2011 byla jeho manželkou Lucy Davis. Od roku 2013 je s Gigi Yallouz. Yeoman je velkým zastáncem vegetariánů, je dokonce tváří vegetariánské organizace PETA.

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Emergence Benny Gallagher 2019 2020 1
Turn: Washington's Spies Benedict Arnold 2015 2017 3

Filtr seriálů