Patricia Heaton

Patricia Heaton

Celé jméno: Patricia Helen Heaton
Místo narození: Bay Village, Ohio, USA
Známé projekty: The Middle, Everybody Loves Raymond

Datum narození: 4.3.1958 (65 let)

Patricia Helen Heaton, slyšící také na přezdívku „Patty“, se narodila 4.3.1958 ve městě Bay Village v americkém státě Ohio do rodiny známého sportovního novináře Chucka Heatona. Tam také, spolu se svými čtyřmi sourozenci, strávila celé dětství, až do svého odchodu na Ohijskou státní univerzitu, kde vystudovala herectví. Po své promoci roku 1989 se rozhodla ještě zdokonalovat v newyorském hereckém studiu Wiliama Espera.

V roce 1987 byla angažována do Brodwayském muzikálu Don´t get got started, kde se seznámila s podobně smýšlejícími kolegy a společně utvořili úspěšnou divadelní skupinu Stage Three. Do oka padla stanici ABC, která ji obsadilo do seriálu Thirtysomething.

Postupně se propracovávala do povědomí producentů, až nakonec v roce 1996 přišla její životní a dvěma Emmy oceněná postava Debry Baronové v populárním seriálu Everybody Loves Raymond. V roce 2007 přijímá roli v situační komedii Back to You, která je však pro nízkou sledovanost po sedmnácti dílech zastavena. V roce 2009 je obsazena do rodinné komedie The Middle, kde vypráví příběh rodiny Hecků.

Foto CC BY 2.0 Matt, Commons Wikimedia


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Middle Frankie Heck 2009 2018 9

Filtr seriálů