Pej Vahdat

Pej Vahdat

Celé jméno: Pejman Vahdat
Místo narození: Írán
Známé projekty: Bones, ShamelessArrow

Datum narození: 10.4.1982 (42 let)

Pej Vahdat se narodil v Íránu, ale jako tříměsíční miminko se s rodinou kvůli tamnímu režimu přestěhoval do Německa a později zakotvil v USA. „Bratrovi bylo v té době dvanáct let, což byl věk, kdy se vstupovalo do armády,“ prozradil. Vahdat vyrůstal v San José a promoval na San Diego State University.

Než se stal hercem, hrál profesionálně tenis. „Mým životním cílem bylo zabezpečit finančně rodiče, protože se kvůli nám dětem tolik nadřeli. Měl jsem pocit, že je to moje povinnost. Chtěl jsem jim prostě usnadnit život. V tenise jsem byl vážně dobrý a přišlo mi to jako dobrý nápad, jak vydělat peníze, abych rodině mohl pomoct. Jedno léto jsem si ale uvědomil, že nejsem šťastný. Rozhodl jsem se s tenisem skoncovat a vrátil jsem se do školy,“ prozradil herec o svém osudovém rozhodnutí. Stát se hercem byl vždycky jeho sen, jen se styděl to někomu říct a tajně začal chodit na hodiny herectví.

Pej je především televizním hercem. Jeho vůbec první televizní role byla v epizodě seriálu Sleeper Cell (2005). Dále hostoval v seriálech General Hospital, NCIS, House, Grey's Anatomy nebo Hot in Cleveland.

V roce 2008 se chtěl ucházet o roli perského prodavače aut do seriálu Bones, ale na konkurz ho ani nepozvali a roli nakonec získal jeho spolubydlící. Nakonec se ale ukázalo, že castingový režisér měl s Pejem jiné plány a Pej tak dostal roli Arastooa Vaziriho, která je prozatím jeho největší a nejznámější roli (objevil se v 22 epizodách).

Dále jsme ho nemohli minout v seriálu Shameless, kde hrál majitele samoobsluhy Kashe, který se cítí uvězněn v manželství se svou fundamentalistickou ženou a mezi rovnáním zboží spí se svým zaměstnancem Ianem. Kromě toho se výrazněji mihl i v seriálech Arrow a Empire.

Ve volném čase rád sleduje sporty, hraje basketbal a tenis a tráví čas s rodinou.

Foto: FOX


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Arrow Sam Armand 2017 2018 1
Shameless Kash 2011 2012 2

Filtr seriálů