Peter McRobbie

Peter McRobbie

Celé jméno: Peter McRobbie
Místo narození: Hawick, Scottish Borders,Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: Law & Order, Boardwalk Empire, Daredevil

Datum narození: 31.1.1943 (81 let)

Peter McRobbie je skotský herec, který aktuálně žije v Americe. Narodil se roku 1943, od roku 1977 je jeho manželkou Charlotte Bova, se kterou má dvě děti, a hereckou kariéru odstartoval roku 1980. Jednu dobu sloužil v americké armádě.

Jedná se o filmového i seriálového herce, který má na svém kontě spoustu různých rolí. Většina z nich je však nevýrazného charakteru, a proto se zmiňme pouze o těch větších. Větší seriálové role začal získávat až po roce 2000.

Od roku 2001 se začal objevovat v seriálu Law & Order, kde v pár dílech sehrál roli soudce Waltera Bradleyho. Dalšího soudce si poté zahrál například v seriálu Damages, kde se objevil v letech 2007–2009. Zmiňme i jeho působení v seriálu Law & Order: Special Victims Unit, kde se taktéž objevil jako soudce Walter Bradley.

Aktuálně je znám především díky seriálům Boardwalk Empire, kde si zahrál Fredericka Elliota, a Daredevil, kde se objevil jako otec Lantom. Menší role měl i v seriálech Believe, The Alienist a Gotham. Když už se neobjevuje v seriálech, tak si někdy zahraje ve filmu od Woodyho Allena.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders Paul Lantom 2015 2018 4

Filtr seriálů