Phoebe Tonkin

Phoebe Tonkin

Celé jméno: Phoebe Jane Elizabeth Tonkin
Místo narození: Sydney, Nový Jižní Wales, Austrálie
Známé projekty: H2O: Just Add Water, The Secret Circle, The Originals

Datum narození: 12.7.1989 (34 let)

Phoebe Tonkin je australská herečka, která se narodila roku 1989 v Sydney. Když jí byly čtyři roky, tak se věnovala tanci, kde se soustředila hlavně na balet, hip-hop a step. Ve skutečnosti si ale přála být herečkou, čehož se dočkala již ve 12 letech, kdy ji začali obsazovat do menších divadelních rolí. Chodila na dívčí školu Queenwood School. Filmovému a seriálovému herectví se věnuje od roku 2006.

První rolí byla role mladé mořské panny Cleo Sertori v seriálu H2O: Just Add Water. Její postava byla jednou z hlavního tria dívek. Pro tuto roli musela zlepšit svou úroveň plavání, aby byla dostatečně vyhovující pro roli. V tomto seriálu vydržela od začátku do konce, tedy mezi léty 2006 – 2010.

Během natáčení seriálu H2O: Stačí přidat vodu si zvykla na natáčecí tempo, proto roku 2009 přijala roli Lexi v seriálu Packed the Rafters, kde hostovala 3 epizody. Dále jsme ji mohli vidět v hlavní roli filmu Tomorrow, When the War Began, kde sehrála roli Fiony Maxwell. Téhož roku se opět věnovala seriálu, tentokrát seriálu Home and Away, kde se objevila v 7 epizodách jako Adrian Hall.

Kariéra Phoebe Tonkin začala stoupat, minimálně ze seriálového hlediska. Roku 2011 se objevila ve filmu Žraločí invaze jako hlavní postava Jaimie a téhož roku ztvárnila hlavní zápornou postavu Faye Chamberlain v seriálu The Secret Circle. O rok později si ji stanice CW opět vybrala, ale tentokrát jí nabídla roli vlkodlačky Hayley Marshall v seriálu The Vampire Diaries.

Seriál The Vampire Diaries dostal svůj vlastní spin-off, který nesl název The Originals a Hayley měla být jednou z hlavních postav. Pilot seriálu vyšel, a tak dostal seriál zelenou na celou sérii. Po úspěchu první série stanice CW nezaváhala a seriál obnovila pro další sezónu. Na další roky má kromě seriálu The Originals v plánu film The Ever After a pokračování filmu Tomorrow, When the War Began.

Phoebe je vegetariánka. Jejím partnerem je herec Paul Wesley, se kterým se seznámila během natáčení seriálu The Vampire Diaries.

Foto CC BY-SA 2.0 Eva Rinaldi, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Originals Hayley Marshall 2013 2018 5
The Vampire Diaries Hayley Marshall 2012 2013 1

Filtr seriálů