Paul Wesley

Paul Wesley

Celé jméno: Pawel Tomasz Wasilewski
Místo narození: New Brunswick, New Jersey, USA
Známé projekty: Wolf Lake, American Dreams, The Vampire Diaries

Datum narození: 23.7.1982 (41 let)

Paul se narodil jako Pawel Tomasz Wasilewski v New Brunswicku, ale spolu se svou starší sestrou Monikou a dvěma staršími sestrami Julii a Leah vyrůstal v Marlboru.

Paul chodil na Christian Brothers Academy v Lincroftu v New Jersey a na Marlboro High School. Během prvního ročníku byl obsazen do telenovely Guiding Light jako Max Nickerson, a tak přestoupil na Lakewood Prep School v Howell, New Jersey, která mu vyhovovala v jeho herecké kariéře. Odtud odmaturoval v roce 2000 a nastoupil na Rutgers University, ze které však odešel, za podpory svých rodičů, už po prvním semestru, protože mu bylo nabízeno stále více rolí a on si uvědomil, že může udělat kariéru v herecké branži.

Od roku 2005 se sám začal uvádět jako Paul Wesley. Když byl dotázán, proč si změnil své umělecké jméno, prohlásil: „Moje rodné jméno má příliš obtížnou výslovnost, a tak jsem požádal svou rodinu si ho změnit.“

Objevil se například v seriálech jako 24, 8 Simple Rules, American Dreams, Army Wives, Cane, Everwood, Smallville, The O.C. a Wolf Lake. Hlavní roli ztvárnil v minisérii Fallen padlého anděla. Nejvíce ho však zatím proslavila role Stefana Salvatora ze seriálu The Vampire Diaries, upíra okouzleného mladou dívkou Elenou.

Má polské předky. Provozuje snowboarding a hraje lední hokej. Také projevil zájem o režírování a psaní. V letech 2011 – 2013 byl ženatý s herečkou Torrey DeVitto. Wesley chodí s herečkou Phoebe Tonkin, kterou poznal na natáčení seriálu The Vampire Diaries.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Tell Me a Story Tucker Reed 2019 1
Tell Me a Story Eddie Longo 2018 2018 1
The Vampire Diaries Silas 2013 2013 2
The Vampire Diaries Stefan Salvatore 2009 2017 8

Filtr seriálů