Rachael Leigh Cook

Rachael Leigh Cook

Celé jméno: Rachael Leigh Cook
Místo narození: Minneapolis, Minnesota, U.S.
Známé projekty: Perception, Psych

Datum narození: 4.10.1979 (38 let)

Rachael se narodila 4. října 1979 v Minneapolis v Minnesotě. Otec Thomas je sociální pracovník a bývalý sólový komik, matka JoAnn byla učitelkou vaření a nyní pracuje jako tkadlena, má italské předky. Pouze 157 cm měřící Rachael navštěvovala školu Laurel Springs a později Minneapolis South High School. Již od svých deseti let se věnovala modelingu.

Její herecká kariéra začala v polovině devadesátých let, kdy ji obsadili do role Mary Anne v rodinné komedii „Dívčí klub“ (1995). Ve stejném roce ji režisér Peter Hewitt obsadil do dobrodružného filmu „Tom a Huck“. Za roli Becky byla později nominována na YoungStar Awards v kategorii nejlepší mladá herečka v komediálním fil­mu.


Na konci 90. let si zahrála většinou vedlejší role v mnoha filmech různých žánrů. Její herecký talent se projevoval čím dál více a v roce 1999 byla obsazena do hlavní role Laney Boggs v romantické komedii režiséra Roberta Iscovea „Taková normální holka“. Film slavil nečekaný úspěch a samotná Rachael získala čtyři ceny na různých festivalech mj. na YoungStars Awards, Teen Choice Award, Blocbuster Entertainment Award a společně s hercem Freddie Prinzem Jr. získali cenu Blimp Award na Kids Choice Award. Další dvě nominace pak získala i na MTV Movie Awards.

Úspěch slavila i s dramatem „The Hi-Line“ (1999). Za roli mladé, prosté dívky získala o rok později cenu Moxie! Award za nejlepší herečku na filmovém festivalu v Santa Monice. Ve stejném roce ztvárnila postavu Cassie v romantickém dramatu „Střípky vzpomínek“, ve kterém se zamiluje do Barneyho, kterého hrál Elijah Wood. V roce 2000 získala další cenu Grand Jury za nejlepší herečku na Newyorském mezinárodním nezávislém film & video festivalu za dramatický snímek „Sally“. Její herecká kariéra začíná nabírat otáčky i v dalším roce 2001. Ztvárnila jedny z hlavních rolí v pěti snímcích, mj. v koprodukční romantické komedii „Dohola?“, v krimi „Elita“ či v thrilleru „Nebezpečný sex“.

Za komedii „Josie a její kočičky“ byla nominována za roli Josie na Teen Choice Award. Kvůli filmu se musela naučit hrát na kytaru. V roce 2005 hrála v úspěšném 6-dílném seriálu „Na západ“. Za roli Clary byla později oceněna cenou bronzového hlídače na Western Heritage Awards.

Její největší seriálovou rolí je agentka Kate Morettiová v seriálu Perception.

Rachael se narodila ve znamení Vah, je vegetariánka a má ráda zvířata. Chodila s několika herci mj. s Ryanem Reynoldsem či Vincentem Kartheiserem, který pochází ze stejného města. V prosinci roku 2003 se zasnoubila s hercem Danielem Gilliesem, za kterého se 14. srpna 2004 provdala. V současné době s ním, třemi psy a dvěma kočkami žije v Los Angeles.


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.