Rachel Bay Jones

Rachel Bay Jones

Celé jméno: Rachel Bay Jones
Místo narození: New York City, USA
Známé projekty: Dear Evan Hansen, The Good Doctor

Datum narození: 8.11.1969 (54 let)

Rachel Bay Jones je americká herečka, která se narodila v New Yorku a vyrůstala v Boca Raton na Floridě. Když překračovala práh dospělosti, rozhodla se, že bude pokračovat ve šlépějích svých rodičů, kteří se živili jako divadelní herci, a proto odešla ze střední školy na divadelní parket. V devatenácti letech se přestěhovala zpátky do svého rodného města, kde díky kurzům začala rozvíjet své herecké nadání.

Na Broadway se poprvé podívala v roce 1989 coby náhradnice za herečku, která se nemohla ujmout hlavní role v divadelní hře Meet Me in St. Louis. Díky tomu se Jones dostala do širšího podvědomí publika, aby v devadesátých letech mohla vystupovat po divadlech v zahraničí. Velkého potlesku se jí dostálo například v Německu či ve Španělsku.

Když se psal červenec 2015, herečce byla nabídnuta role v muzikálu Dear Evan Hansen, od scenáristy a skladatele Benje Paseka. Muzikál se inspiruje u Pasekových středoškolských let a u incidentu, který Paseka navždy poznamenal. Jones si zahrála matku hlavního hrdiny a za její ztvárnění si vysloužila nominaci na Cenu Tony, kterou rovněž proměnila.

Od roku 2018 se začala pravidelně objevovat v televizi. Chvíli hostovala v komedii God Friended Me. Následně se krátce objevila v rodinném sitcomu Modern Family. Taktéž přijala roli Sherri Nill v televizní adaptaci stejnojmenné knihy Panic od spisovatelky Lauren Oliver. V roce 2021 přijala dvě nabídky, první se týkala menší role v antologii Why Women Kill a druhá ji zavedla do lékařského drama The Good Doctor.

Rachel je manželkou herce Benima Fostera, s nímž vychovává dceru Mirandu.

Embed from Getty Images

Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Good Doctor Salen Morrison 2021 2022 1

Filtr seriálů