Rachel McAdams

Rachel McAdams

Celé jméno: Rachel Anne McAdams
Místo narození: London, Ontario, Kanada
Známé projekty: Sherlock Holmes, Lásky čas, True Detective

Datum narození: 17.11.1978 (45 let)

Rachel McAdams se narodila roku 1978 v Kanadě. Původně se sice narodila ve městě London, avšak brzy poté vyrůstala v nedalekém St. Thomas. Je anglického, irského, skotského a velšského. Jejím předkem je James Gray, který bojoval v americké revoluci. Rachelina matka Sandra Kay je zdravotní sestrou a otec Lance Frederick McAdams je řidičem kamionu.

Ve čtyřech letech se věnovala krasobruslení, v devíti letech měla možnost se přestěhovat do Toronta, kde by její trénink pokračoval, ale odmítla to. Kvůli tomu se krasobruslení začala věnovat spíše jako koníčku, než jako budoucí profesi. Bruslení jí ale do života dalo hodně. V osmnácti letech se jí podařilo v regionální soutěži vyhrál první místo, což byl vrchol její krasobruslařské kariéry. Sama řekla, že bruslení ji fyzicky připravilo na herectví.

McAdams se vzdělávala na škole Myrtle Street Public School a poté na Central Elgin Collegiate Institute. Akademický život ji nebavil, často předstírala, že je nemocná, aby do školy nemusela jít. Každopádně se studentskému životu velmi věnovala – byla členkou studentské rady a svou školu reprezentovala ve volejbalu, badmintonu a fotbalu.

Během krasobruslení se také částečně věnovala herectví, poprvé si to vyzkoušela v sedmi letech. Od dvanácti let se však vše změnilo, začala pravidelně navštěvovat divadla, ve kterých začala vystupovat. Té stejné pocty se dočkala i ve školních představeních. McAdams se začala silně zajímat o kulturu, proto ji začala studovat na University of Western Ontario. Tam ji učitel přesvědčil, že by se měla stát herečkou, proto začala chodit na univerzitu v Yorku, kterou absolvovala roku 2001.

Rachel McAdams je důkazem toho, že každá herečka se může chytnout hned od začátku. McAdams se začala věnovat herectví hned po škole a ihned se jí podařilo prorazit do Hollywoodu. Po pár menších rolích v seriálech a filmech získala roku 2002 roli ve filmu Žába k zulíbání, kde si zahrála jednu z hlavních rolí a to postavu Jessicy Spencer.

Další hlavní role se dočkala hned téhož roku v komedii My Name Is Tanino. O dva roky později se jí podařilo prosadit v komedii Protivný sprostý holky, kde si zahrála Reginu George. Hned poté si zahrála hlavní postavu Allison Hamilton ve filmu Zápisník jedné lásky. Během toho se ještě stihla objevit v sedmi epizodách seriálu Slings and Arrows.

Velké role přišly roku 2005 ve filmech Základ rodiny, Noční let a Nesvatbovi. Sypala se na ni jedna role za druhou, proto všechny odmítla a dala si od herectví dva roky pauzu. Ihned po pauze však přišly další hlavní role – postava Kay Nesbitt ve filmu Manželská klec a Colee Dunn ve filmu Šťastlivci.

Přicházející rok 2009 byl rokem největších rolích. Půvabnou Clare Abshire si zahrála ve sci-fi romantickém filmu Zakletý v čase, Dellu Frye zas ztvárnila ve filmu Na odstřel a tento úspěšný rok zakončila filmem Sherlock Holmes, kde si zahrála hlavní ženskou postavu Irene Adler.

Její úspěšná cesta však nekončila, roku 2010 si zahrála ve filmu Hezké vstávání, poté se následující rok mihla v pokračování Sherlocka Holmese a ztvárnila protivnou, ale půvabnou InezPůlnoci v Paříži. Roku 2012 si zahrála v dalších třech filmech, kde ztvárnila hlavní postavy. Bylo to ve filmech Vášeň, Navždy spolu a K zázraku.

(Rachel McAdams jako Ani Bezzerides v seriálu Temný případ. Foto: HBO)

Roku 2013 přijala roli Mary v kouzelném fantasy filmu plném romantiky Lásky čas. Po delší době se rozhodla také objevit na televizních obrazovkách, proto přijala roli Ani Bezzerides v seriálu True Detective. Tato role byla hlavní postavou ve druhé řadě. Mezi její další filmové počiny patří Nejhledanější muž, Aloha, Bojovník, Every Thing Will Be Fine, Malý princ a Spotlight.

Za svou poměrně krátkou kariéru se jí podařilo získat spoustu cen. Roku 2004 získala cenu Gemini Awards za roli v seriálu Slings and Arrow. Roku 2005 se jí podařilo získat ocenění díky rolím ve filmech Protivný sprostý holky a Zápisník jedné lásky. Stále však čeká na cennější sošky z Emmy či Oscara.

Rachel McAdams nemá ráda létání, dává přednost autu či kolu. Je alergická na koně a aktivně se zapojuje v ochraně životního prostředí. V letech 2005 – 2007 chodila s hercem Ryanem Goslingem. V roce 2009 krátce chodila s hercem Joshem Lucasem. Dále chodila ještě s hercem Michaelem Sheenem a muzikantem Patrickem Sambrookem. Od roku 2014 s nikým nechodí.

McAdams má mladší sestru Kayleen a mladšího bratra Daniela.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
What If...? Christine Palmer 2021 1
Avengers Christine Palmer 2016 2016 1
True Detective Ani Bezzerides 2015 2015 1

Filtr seriálů