True Detective (Temný případ)
94/100 - 375×

True Detective(Temný případ)

Stanice HBO představuje nový formát osmidílného seriálu. V každé sérii se rozehrává zcela nový příběh s novými postavami, které řeší jeden velký a temný případ. Z pohledu detektivů i kriminálníků divák proniká nejen do policejního vyšetřování, ale také svědomí postav, a skrze ne zcela lineární vyprávění v nečernobílém světě nadnáší zásadní filozofické otázky života.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
5 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Matthew McConaughey (Rustin Cohle), Woody Harrelson (Martin Hart), Colin Farrell (Ray Velcoro), Rachel McAdams (Ani Bezzerides), Taylor Kitsch (Paul Woodrugh), Mahershala Ali (Wayne Hays)

Ani Bezzerides

Ani Bezzerides

Šerifka z pochybné rodiny, která také zapříčinila to, proč Ani ve skutečném světě dopadla tak na tvrdo. A moc nepomáhá ani to, když se vedle svých osobních problémů nyní stává i pěšákem ve vyšetřování vraždy.

Sezóny 1
2015 - 2015

Ani Bezzerides je nekompromisní šerifka, jejíž nedostatečná výchova ji dovedla ke gamblerství a alkoholismu. Svými neortodoxními postoji se Ani často staví pro policejnímu systému.

FOTO: HBO

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
JaneyT

Ani je svéráz, což mi nevadilo, ale ba naopak, jsem to uvítala. Život neměla vůbec jednoduchý, proto jsem mile překvapena, že se nestala i feťačkou. Přišlo mi, že i ona tak trochu Raye dokáže usměrnit v jeho výbušné povaze. Ale to je jenom můj dojem. Jsem ráda, že se nakonec rozhodla odjet a pomoci a vše uvést na pravou míru, i když byla v ohrožení života. A taky, když Ray nemohl splnit to, co jí slíbil. Nic nikdy nevzdala.

13.1.2021 | 1:30:18
Kothy

Dobre to umi s nozem :)

27.7.2015 | 22:51:22
Bastinor

Drsná, ale špatná není, jen mě zatím moc neoslovila.

24.6.2015 | 0:30:28

Recenze třetí řady

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Scenárista a tvůrce seriálu Nic Pizzolatto se ve třetí řadě Temného případu vrací zpátky na místo činu – do série Rustina Cohla a Martina Harta. Uspět se snaží s recepturou, která si už diváky získala. Vlastní instrukce následuje velmi dobře, do výsledku ale nepřidává mnoho nového.

Nejlepší postavy

Reklama

Třetí Temný případ

Třetí Temný případ

Tip na čtení

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Seriál True Detective se může pyšnit jedněmi z nejpoutavějších úvod­ních znělek v televizní historii. Pečlivý je výběr záběrů, hudby i celá myšlenka. A to u všech tří sérií. Přečtěte si, čí umělecký mozek je pomáhal stvořit a jaké další práce už má za sebou.

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama