Taylor Kitsch

Taylor Kitsch

Celé jméno: Taylor Kitsch
Místo narození: Kelowna, Briská Kolumbie, Kanada
Známé projekty: John Carter, Friday Night Lights, True Detective

Datum narození: 8.4.1981 (43 let)

Už jako dospívající kluk toužil Taylor Kitsch po kariéře herce. I proto se nakonec původem Kanaďan v roce 2002, kdy mu bylo jednadvacet let, přestěhoval do New Yorku, aby se herectví naučil, což se mu o čtyři roky později po dalším stěhování do Los Angeles vyplatilo.

V roce 2006 se ukázal nejen v menších seriálových rolích (Godiva's a Kyle XY), ale hlavně ve filmu Hadi v letadle, béčkové fantasy Síly temna a komedii John Tucker musí zemřít.

(Taylor Kitsch ve Friday Nights Light. FOTO: NBC)

Do New Yorku mu ale pomohlo se dostat něco jiného: Pracoval nejprve jako model pro americké značky šatů nebo parfémů. Chvíli si vydělával i jako osobní trenér a výživový poradce. Modelingu se věnoval i v roce 2004, kdy odjel do Los Angeles, tou dobou už ale chtěl více rozjet svou kariéru herce.

Jeho průlomovým filmem bylo fantasy Síly temna, kde dokázal svou kondičku, protože všechny kaskadérské scény zvládl sám. Tehdy si ho všimli tvůrci seriálu Friday Night Lights a obsadili ho do role fotbalového hráče Tima Rigginse. V seriálu se udržel až do jeho konce roku 2011. Mezitím se ještě představil fanouškům série X-Men jako mutant Gambit v X-Men Origins: Wolverine z roku 2009.

(Taylor Kitsch jako John Carter. FOTO: Disney)

Pravděpodobně největší slávu zažil v roce 2012, kdy získal hlavní roli v disneyovském sci-fi John Carter: Mezi dvěma světy a v ten samý rok se objevil i v akčním filmu Bitevní loď. O dva roky později si ho všimla i stanice HBO a vybrala ho do svého dramatu Stejná srdce a v roce 2015 získal na stanici jednu z hlavních rolí v kriminálce Temný případ.

Mezi další Kitschovy filmy patří thriller Divoši (2012), kanadská komedie The Grand Seduction (2013) a válečný film Na život a na smrt (2014).

Kitsch se také hodně věnuje sportu a charitě. V Kanadě hrál v mládí hokej, po zranění kolene s ním ale musel přestat. Zúčastnil se benefičního triatlonu v Los Angeles a také odjel do Afriky, aby se více dozvěděl o charitativních organizacích v Keni a Ugandě.

(Taylor Kitsch v druhé řadě True Detective. FOTO: HBO)

Jeho oblíbená kniha je Idiot od Fjodora Dostojevského, má rád filmy Stav milosti (1990), Mrtvý muž přichází (1995) a Zbytečnosti (1998) a jeho oblíbeným hercem je Sean Penn.

Nyní žije střídavě v kanadském Vancouveru a kalifornském Los Angeles.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Waco David Koresh 2018 2018 1
True Detective Paul Woodrugh 2015 2015 1
X-Men Gambit 2009 2009 1

Filtr seriálů