True Detective (Temný případ) Popis

True Detective

True Detective

Stanice HBO představuje nový formát osmidílného seriálu. V každé sérii se rozehrává zcela nový příběh s novými postavami, které řeší jeden velký a temný případ. Z pohledu detektivů i kriminálníků divák proniká nejen do policejního vyšetřování, ale také svědomí postav, a skrze ne zcela lineární vyprávění v nečernobílém světě nadnáší zásadní filozofické otázky života.


Co byste měli vědět o první řadě seriálu? True Detective je temné drama a napínavý thriller o dvou detektivech (Woody Harrelson, Matthew McConaughey), kteří sedmnáct let řeší případ sériových vražd. Vše začíná v roce 1995, kdy detektivové odhalí první zohavené tělo. Obtížný případ posléze řeší ve dvou dalších časových rovinách, a sice v letech 2002 a 2012, během nichž se ve vzpomínkách stále vrací do devadesátých let. Ani po tolika letech pro ně ale lov na vraha nekončí. Seriál napsal Nic Pizzolatto a režíroval Cary Fukunaga.

Co byste měli vědět o druhé řadě seriálu? Druhá řada přináší zcela nový případ. Příběh se z Louisiany přesouvá do Kalifornie. V korupcí prolezlém průmyslovém městečku Vinci jednoho večera najde člen dálniční hlídky (Taylor Kitsch) mrtvého tajemníka města, což okamžitě spustí jak místní, tak i státní vyšetřování, do kterého se připlete detektiv z Vinci (Colin Farrell) a detektiv z Ventury (Rachel McAdams), která má za úkol zároveň vytáhnout špínu na křivého kolegu (Farrella). Rychlému a hlavně skutečnému vyřešení vraždy a s ní souvisejícím byznysu za miliardy dolarů však brání obstrukce ze všech složek města a na vlastní pěst po viníkovi pátrá i podnikatel (Vince Vaughn), který kvůli smrti tajemníka přišel skoro o všechno.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
skvrnka

Asi zajimavy namet a je to hezky zahrane, ale nedostala jsem se ani pres paty dil… Proste nuda.

18.12.2017 | 15:30:55
hyena

prva seria OK,,,2 seria 2 slova…RAY VELCORO !

7.5.2017 | 17:43:10
hankie_moody

Nižší hodnocení díky výrazně slabší 2. sérii

21.12.2016 | 11:38:51
Chivas

První serie opravdu temná, to jsem od toho čekal. O to větší překvapení byla serie druhá, která dle mého názoru byla slaboučký odvar :/

4.3.2016 | 11:55:14
Secret.Dandelion

Obě série za 100%, každá si je tedy získala jiným způsobem, ale za mě rozhodně! Přestřelka v druhé sérii je dle mého názoru jedna z nejlepších přestřelek stříbrného plátna vůbec. Chci další a hned!

31.1.2016 | 13:29:19
enderr

Vyborné obě série

5.1.2016 | 12:42:58
Lizzard Warrior

První série totální masakr! Ve dvou dnech shlédnuto bez dechu. Bál jsem se obsazení, ale nakonec nemohlo být lepší. A takový scénář a práci s kamerou jsem dlouho neviděl, ještě k tomu v seriálu (např. šestiminutový záběr bez střihu v černošské čtvrti – hercům nácvik zabral den a půl). Kecy Rusta mě na začátku štvaly, nicméně skvěle podtrhly jeho osobu i samotný děj. Paráda! A to krimi-seriály rád nemám. Druhou sérii jsem bohužel vzdal, nebavila mě…

3.1.2016 | 13:52:28
Nymeria the direwolf

první série 90 % druhá tak 60%

29.11.2015 | 22:29:56
TerryJohns

První série špica, druhá komplikovanější a smutnější, nicméně stále paráda!

15.10.2015 | 8:32:59
bruno636

prvá séria naprosto dokonalá,.. no ako sa už tvorcom podarilo tak sk.rvit sériu druhú??

2.10.2015 | 0:22:57

Novinka: Filtrování seriálů

Hledejte nové seriály za pomoci filtrů

Po delší době jsme si pro vás připravili novinku, o kterou nás žádáte již delší dobu. Zavádíme filtrování do seriálové databáze, díky čemuž rychleji najdete seriál, který by vás mohl bavit.

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský Dobrodružný · Dokumentární · Drama Fantasy · Historický · Hororový · Hudební Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Parodie Politický · Právnický · Psychologický Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Sportovní · Talk show Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Stav titulků

Epizoda S02E08: Omega Station

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Seriál pro vás překládají @iHyi a @Hurley.

Titulky primárně sedí na verze True Detective:
- … S02E08 HDTV x264 KILLERS
- … S02E08 720p HDTV x264 0SEC
- … S02E08 XviD AFG

Další přečasy v případě nutnosti zajistíme.

Reklama

Román Nica Pizzolatta

Tip na čtení

Vinci: fiktivní město, které je až mrazivě skutečné

Vinci: fiktivní město, které je až mrazivě skutečné

Druhá řada seriálového Temného případu vy­měnila rozlehlé a ponu­ré louisianské bažiny za industriální město Vinci v okresu kalifornského Los Angeles. Co ale tohle Vinci vlastně je? Přestože se totiž jedná o město fiktivní a existující pouze ve světě True Detective, není tak úplně smyšlené.

Nejlepší postavy

Žijeme ve světě, jakej si zasloužíme

Žijeme ve světě, jakej si zasloužíme

Hlídejte si nás

Partneři