True Detective (Temný případ) Popis

True Detective

True Detective

Stanice HBO představuje nový formát osmidílného seriálu. V každé sérii se rozehrává zcela nový příběh s novými postavami, které řeší jeden velký a temný případ. Z pohledu detektivů i kriminálníků divák proniká nejen do policejního vyšetřování, ale také svědomí postav, a skrze ne zcela lineární vyprávění v nečernobílém světě nadnáší zásadní filozofické otázky života.


Co byste měli vědět o první řadě seriálu? True Detective je temné drama a napínavý thriller o dvou detektivech (Woody Harrelson, Matthew McConaughey), kteří sedmnáct let řeší případ sériových vražd. Vše začíná v roce 1995, kdy detektivové odhalí první zohavené tělo. Obtížný případ posléze řeší ve dvou dalších časových rovinách, a sice v letech 2002 a 2012, během nichž se ve vzpomínkách stále vrací do devadesátých let. Ani po tolika letech pro ně ale lov na vraha nekončí. Seriál napsal Nic Pizzolatto a režíroval Cary Fukunaga.

Co byste měli vědět o druhé řadě seriálu? Druhá řada přináší zcela nový případ. Příběh se z Louisiany přesouvá do Kalifornie. V korupcí prolezlém průmyslovém městečku Vinci jednoho večera najde člen dálniční hlídky (Taylor Kitsch) mrtvého tajemníka města, což okamžitě spustí jak místní, tak i státní vyšetřování, do kterého se připlete detektiv z Vinci (Colin Farrell) a detektiv z Ventury (Rachel McAdams), která má za úkol zároveň vytáhnout špínu na křivého kolegu (Farrella). Rychlému a hlavně skutečnému vyřešení vraždy a s ní souvisejícím byznysu za miliardy dolarů však brání obstrukce ze všech složek města a na vlastní pěst po viníkovi pátrá i podnikatel (Vince Vaughn), který kvůli smrti tajemníka přišel skoro o všechno.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
skvrnka

Asi zajimavy namet a je to hezky zahrane, ale nedostala jsem se ani pres paty dil… Proste nuda.

18.12.2017 | 15:30:55
hyena

prva seria OK,,,2 seria 2 slova…RAY VELCORO !

7.5.2017 | 17:43:10
hankie_moody

Nižší hodnocení díky výrazně slabší 2. sérii

21.12.2016 | 11:38:51
Chivas

První serie opravdu temná, to jsem od toho čekal. O to větší překvapení byla serie druhá, která dle mého názoru byla slaboučký odvar :/

4.3.2016 | 11:55:14
Secret.Dandelion

Obě série za 100%, každá si je tedy získala jiným způsobem, ale za mě rozhodně! Přestřelka v druhé sérii je dle mého názoru jedna z nejlepších přestřelek stříbrného plátna vůbec. Chci další a hned!

31.1.2016 | 13:29:19
enderr

Vyborné obě série

5.1.2016 | 12:42:58
Lizzard Warrior

První série totální masakr! Ve dvou dnech shlédnuto bez dechu. Bál jsem se obsazení, ale nakonec nemohlo být lepší. A takový scénář a práci s kamerou jsem dlouho neviděl, ještě k tomu v seriálu (např. šestiminutový záběr bez střihu v černošské čtvrti – hercům nácvik zabral den a půl). Kecy Rusta mě na začátku štvaly, nicméně skvěle podtrhly jeho osobu i samotný děj. Paráda! A to krimi-seriály rád nemám. Druhou sérii jsem bohužel vzdal, nebavila mě…

3.1.2016 | 13:52:28
Nymeria the direwolf

první série 90 % druhá tak 60%

29.11.2015 | 22:29:56
TerryJohns

První série špica, druhá komplikovanější a smutnější, nicméně stále paráda!

15.10.2015 | 8:32:59
bruno636

prvá séria naprosto dokonalá,.. no ako sa už tvorcom podarilo tak sk.rvit sériu druhú??

2.10.2015 | 0:22:57

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.

Román Nica Pizzolatta

Reklama

Tip na čtení

Vinci: fiktivní město, které je až mrazivě skutečné

Vinci: fiktivní město, které je až mrazivě skutečné

Druhá řada seriálového Temného případu vy­měnila rozlehlé a ponu­ré louisianské bažiny za industriální město Vinci v okresu kalifornského Los Angeles. Co ale tohle Vinci vlastně je? Přestože se totiž jedná o město fiktivní a existující pouze ve světě True Detective, není tak úplně smyšlené.

Nejlepší postavy

Žijeme ve světě, jakej si zasloužíme

Žijeme ve světě, jakej si zasloužíme

Hlídejte si nás

Partneři