True Detective (Temný případ)
94/100 - 371×

True Detective(Temný případ)

Stanice HBO představuje nový formát osmidílného seriálu. V každé sérii se rozehrává zcela nový příběh s novými postavami, které řeší jeden velký a temný případ. Z pohledu detektivů i kriminálníků divák proniká nejen do policejního vyšetřování, ale také svědomí postav, a skrze ne zcela lineární vyprávění v nečernobílém světě nadnáší zásadní filozofické otázky života.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
4 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Matthew McConaughey (Rustin Cohle), Woody Harrelson (Martin Hart), Colin Farrell (Ray Velcoro), Rachel McAdams (Ani Bezzerides), Taylor Kitsch (Paul Woodrugh), Mahershala Ali (Wayne Hays)

True Detective

Co byste měli vědět o první řadě seriálu? True Detective je temné drama a napínavý thriller o dvou detektivech (Woody Harrelson, Matthew McConaughey), kteří sedmnáct let řeší případ sériových vražd. Vše začíná v roce 1995, kdy detektivové odhalí první zohavené tělo. Obtížný případ posléze řeší ve dvou dalších časových rovinách, a sice v letech 2002 a 2012, během nichž se ve vzpomínkách stále vrací do devadesátých let. Ani po tolika letech pro ně ale lov na vraha nekončí. Seriál napsal Nic Pizzolatto a režíroval Cary Fukunaga.

(Hlavní postavy první série Temného případu. Foto: HBO)


Co byste měli vědět o druhé řadě seriálu? Druhá řada přináší zcela nový případ. Příběh se z Louisiany přesouvá do Kalifornie. V korupcí prolezlém průmyslovém městečku Vinci jednoho večera najde člen dálniční hlídky (Taylor Kitsch) mrtvého tajemníka města, což okamžitě spustí jak místní, tak i státní vyšetřování, do kterého se připlete detektiv z Vinci (Colin Farrell) a detektiv z Ventury (Rachel McAdams), která má za úkol zároveň vytáhnout špínu na křiváckého kolegu (Farrella). Rychlému a hlavně skutečnému vyřešení vraždy a s ní souvisejícím byznysu za miliardy dolarů však brání obstrukce ze všech složek města a na vlastní pěst po viníkovi pátrá i podnikatel (Vince Vaughn), který kvůli smrti tajemníka přišel skoro o všechno. Scénář napsal Nic Pizzolatto, režie už se ujalo více lidí, Cary Fukunuga se přesunul k jiným projektům.

(Hlavní postavy druhé série Temného případu. Koláž/Foto: HBO)

Co byste měli vědět o třetí řadě seriálu? Po víc než tříleté pauze přichází Nic Pizzolatto se třetím Temným případem. Kopce, lesy i jezera oblasti Ozarks rozprostírající se na území čtyř států: Arkansasu, Missouri, Oklahomy a Kansasu. Tamní detektiv a jeho parťák (Mahershala Ali a Stephen Dorff) z Arkansasu vyšetřují v roce 1980 zmizení dvou dětí, Willa a Julie Purcellové, které žijí ve střídavé péči rozhádaných rodičů Toma a Lucy. Děti se ztratí ve fiktivním městě West Finger. Na příběh děsivého nevyřešeného případu vzpomíná hlavní vyšetřující detektiv (Ali) v roce 2015. O retros­pektivu se pokouší před kamerou při natáčení dokumentárního pořadu.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Cr4zyFl4mes

K první sérii se pravidelně vracím – prostě srdcovka. Na druhou taky rád vzpomínám. Na 3. sérii si popravdě moc nepamatuju, ale pamatuju si, že se mi taky líbila.

20.12.2022 | 5:16:33
JaneyT

Tento typ dramatu se mi moc nelíbí. Ten sex oželím, je to tak nějak normální a v dnešní době je všude. Spíše se mi nelíbily bitky. Ty nemusím vidět ani v reálu. To utíkám pryč jak malá holka. Ale naštěstí jsem si při těchto scénách přepnout na jinou složku, takže jsem nic neviděla. Takže jsem si nějak poradila. Nejvíce se mi líbila třetí řada, pak první a jako poslední ta druhá. Ale jedno vím jistě. Viděla jsem jednou a stačilo. Víckrát už ne.

13.1.2021 | 1:22:49
Orea

Pokud vás neodradí poněkud pomalejší rozjezd, kde se pořád jen mluví a mluví, pak vás to vtáhne do děje a nepustí a v půlce série už víte, že hodnocení nemůže být jinak než 100 % (po 1. sérii).

EDIT: Zvláštní… po zkouknutí 2. série v době, kdy vyšla, jsem si říkala, že dobrý, ale na první nemá… Teď jsem na to koukla znova a dvojka mě bavila víc. Čím to? Snad že zůstaly v paměti útržky divností z 1. série, a napodruhé už tolik neohromily, zatímco ze 2. jsem si nepamatovala zhola nic? Až na to, že Ray…

Tak teď ještě trojku…

9.12.2020 | 0:43:56
PRINC180

První řada to je masakr druhá se mě líbila taky a třeti nezáživná kdyby ji nenatočili nic se neděje pro mě nuda nedá se nic dělat myslel jsem si to že to tak dopadne , kouknu se na jedničku znova a zapomenu na trojku že byla.

26.2.2019 | 16:11:18
vla_mira

První řada byla strhující, z velké části díky hereckému obsazení ústřední dvojice, druhá řada doplatila na vysoko nasazenou laťku, i když byla taky dobrá, třeba ta zmiňovaná přestřelka nemá chybu. Atmosféra obou je podmaňující.

24.7.2018 | 0:19:46
ComixTom

100 za první vynikající řadu a 80 za druhou..K té první se rád vrátim ale druhá stačila jednou.

22.3.2018 | 16:52:19
skvrnka

Asi zajimavy namet a je to hezky zahrane, ale nedostala jsem se ani pres paty dil… Proste nuda.

18.12.2017 | 15:30:55
hyena

prva seria OK,,,2 seria 2 slova…RAY VELCORO !

7.5.2017 | 17:43:10
hankie_moody

Nižší hodnocení díky výrazně slabší 2. sérii

21.12.2016 | 11:38:51
Chivas

První serie opravdu temná, to jsem od toho čekal. O to větší překvapení byla serie druhá, která dle mého názoru byla slaboučký odvar :/

4.3.2016 | 11:55:14

Stav titulků

Epizoda S03E08: Now Am Found

cz100%
DOKONČENO

Odkaz směřuje na web titulky.com, kde jsou ke stažení titulky dostupné z HBO. Seriál si můžete pohodlně pustit online na HBO GO.

Recenze třetí řady

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Scenárista a tvůrce seriálu Nic Pizzolatto se ve třetí řadě Temného případu vrací zpátky na místo činu – do série Rustina Cohla a Martina Harta. Uspět se snaží s recepturou, která si už diváky získala. Vlastní instrukce následuje velmi dobře, do výsledku ale nepřidává mnoho nového.

Reklama

Nejlepší postavy

Třetí Temný případ

Třetí Temný případ

Tip na čtení

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Seriál True Detective se může pyšnit jedněmi z nejpoutavějších úvod­ních znělek v televizní historii. Pečlivý je výběr záběrů, hudby i celá myšlenka. A to u všech tří sérií. Přečtěte si, čí umělecký mozek je pomáhal stvořit a jaké další práce už má za sebou.

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama