True Detective (Temný případ)
93/100 - 376×

True Detective(Temný případ)

Stanice HBO představuje nový formát osmidílného seriálu. V každé sérii se rozehrává zcela nový příběh s novými postavami, které řeší jeden velký a temný případ. Z pohledu detektivů i kriminálníků divák proniká nejen do policejního vyšetřování, ale také svědomí postav, a skrze ne zcela lineární vyprávění v nečernobílém světě nadnáší zásadní filozofické otázky života.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
5 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Matthew McConaughey (Rustin Cohle), Woody Harrelson (Martin Hart), Colin Farrell (Ray Velcoro), Rachel McAdams (Ani Bezzerides), Taylor Kitsch (Paul Woodrugh), Mahershala Ali (Wayne Hays)

S03E05: If You Have Ghosts

S03E05: If You Have Ghosts

Detektiv Hays se dostane do situace, kterou nemůže vyhrát. A to poté, co se v případě Purcellových objeví nová vodítka. Roland West se snaží skrýt některé důkazy, zatímco právníci požadují nové vyšetřování. Vztah Amelie a Waynea naruší její kniha, kterou o vyšetřování svého muže napsala.

sk
4.2.2019
880 000
1 hodina

Scénář: Nic Pizzolatto
Režie: Nic Pizzolatto

Foto: HBOHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Spiker

nudaa, achjo..a dlouhá..

20.2.2019 | 0:23:43
lukas254

Pořád si to udržuje svojí kvalitu.

12.2.2019 | 21:38:02
Kothy

Cim dal zajimavejsi…

5.2.2019 | 15:25:09
SimcaJB

Pravděpodobně nás už moc minulost nečeká, tak jsem zvědavý, co na nás hlavní tvůrce Nic Pizzolatto připravil. V prvních čtyřech epizodách jsme měli dost typů na únosce a vrahy, ale v pátém díle se dozvídáme to, že je pravděpodobně vše úplně jinak a že se znovu vracíme na začátek, kdy otec viděl své děti naposledy.

Druhá půlka sezóny začíná nejlepší epizodou, hodně mně celý hodinový příběh ze tří časových rovin překvapil a poslední minuty v 21. století mě nechávají v touze vědět další příběh o tom, jak to vlastně s těmi dětmi (vraždou a únosem) bylo.

3.2.2019 | 19:29:33
FLVEKK

Na konci jak říká že za ním přišel Hoyt po té střelbě, který Hoyt, prosím ? :) Díky.

2.2.2019 | 20:50:23
otikk

Vídím, že se hodnotí v superlativech, ale pro mě ty „flashback a futures“ věci jsou poměrně komplikované a akorát to ztrací poentu nebo niť toho příběhu. V prvé řadě to bylo koncipované drobet jinak a druhá řada něměla tolik flashbacků. Jasně chápu tu otevřenost toho případu a vývoj, který přesahuje časovou osu vyprávění, ale stejně tohle je drobet moc. Tím nic neubírám na kvalitě herecké atd..

2.2.2019 | 16:59:21

Recenze třetí řady

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Scenárista a tvůrce seriálu Nic Pizzolatto se ve třetí řadě Temného případu vrací zpátky na místo činu – do série Rustina Cohla a Martina Harta. Uspět se snaží s recepturou, která si už diváky získala. Vlastní instrukce následuje velmi dobře, do výsledku ale nepřidává mnoho nového.

Nejlepší postavy

Reklama

Třetí Temný případ

Třetí Temný případ

Tip na čtení

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Seriál True Detective se může pyšnit jedněmi z nejpoutavějších úvod­ních znělek v televizní historii. Pečlivý je výběr záběrů, hudby i celá myšlenka. A to u všech tří sérií. Přečtěte si, čí umělecký mozek je pomáhal stvořit a jaké další práce už má za sebou.

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama