True Detective (Temný případ)
94/100 - 375×

True Detective(Temný případ)

Stanice HBO představuje nový formát osmidílného seriálu. V každé sérii se rozehrává zcela nový příběh s novými postavami, které řeší jeden velký a temný případ. Z pohledu detektivů i kriminálníků divák proniká nejen do policejního vyšetřování, ale také svědomí postav, a skrze ne zcela lineární vyprávění v nečernobílém světě nadnáší zásadní filozofické otázky života.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
5 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Matthew McConaughey (Rustin Cohle), Woody Harrelson (Martin Hart), Colin Farrell (Ray Velcoro), Rachel McAdams (Ani Bezzerides), Taylor Kitsch (Paul Woodrugh), Mahershala Ali (Wayne Hays)

Martin Hart

Martin Hart

Konzervativní detektiv s milující ženou a dvěma dcerami, který funguje jako protipól svého parťáka Rusta Cohlea. Přestože se jeví jako zodpovědný otec od rodiny, ani jeho nebe není bez mráčku.

Sezóny 1
2014 - 2014

Parťák Rusta Cohlea Marty je z této dvojky onou konzervativnější polovičkou. A i když možná ne vždycky rozumí Rustovým metodám, uznává jeho oddanost k policejní práci a před jejich nadřízeným se staví na stranu parťáka. Marty má dvě dcery se svou ženou Maggie.

FOTO: HBO

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
JaneyT

Martin mi byl od začátku nesympatický. Nebo spíše mi na něm něco vadilo. Poté, co začínal ulítat, že byl manželce nevěrný, a když se mu ona přiznala, že i ona se vyspala s jiným mužem, a že jde o jeho parťáka, tak mi vadilo jeho chování. Už předtím, jak jeho milenka si někoho našla a on ho napadl. Chlap, co chce vše vlastnit a když není po jeho, tak se vše bude řešit hrubou silou. A takové chlapy nesnáším. Ale nakonec, jak Rustovi pomohl s vyřešením případu, jak se usmířili po letech, tak si myslím, že si spoustu věcí uvědomil a bylo znát lítost. Takže tím si mě tak nějak získal, že mi nevadil.

13.1.2021 | 1:27:59
Bastinor

Celkem slušný polda, ktereý bohužel pořádně neví co chce

24.6.2015 | 0:27:56
Kothy

Polda, ktery ma sve probelmy.

5.6.2014 | 22:25:04
Tanein

Cohle je prostě o trošku lepší :-)

26.2.2014 | 13:07:16
C4death

Miluju Woodyho ale tady hraje pejnyho kretena :)

25.2.2014 | 0:58:02
Red Viper

Podívám se na Harta a na Cohlea a vidím v nich možnost být vrahy ale i možnost jimi nebýt :D to mě tak moc mate, že bych se nedivil kdyby to byli oba

20.2.2014 | 17:27:00

Recenze třetí řady

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Scenárista a tvůrce seriálu Nic Pizzolatto se ve třetí řadě Temného případu vrací zpátky na místo činu – do série Rustina Cohla a Martina Harta. Uspět se snaží s recepturou, která si už diváky získala. Vlastní instrukce následuje velmi dobře, do výsledku ale nepřidává mnoho nového.

Nejlepší postavy

Reklama

Třetí Temný případ

Třetí Temný případ

Tip na čtení

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Seriál True Detective se může pyšnit jedněmi z nejpoutavějších úvod­ních znělek v televizní historii. Pečlivý je výběr záběrů, hudby i celá myšlenka. A to u všech tří sérií. Přečtěte si, čí umělecký mozek je pomáhal stvořit a jaké další práce už má za sebou.

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama