Rafe Spall

Rafe Spall

Celé jméno: Rafe Joseph Spall
Místo narození: Camberwell, London, England, UK
Známé projekty: The Big Short, Life of Pi, The Ritual

Datum narození: 10.3.1983 (41 let)

Spall se narodil v nemocnici King's College Hospital v londýnském Camberwellu jako druhé ze tří dětí Shane a herce Timothy Spalla. Jméno dostal po hlavním hrdinovi ze hry The Knight of the Burning Pestle, kterou hrál jeho otec v Royal Shakespeare Company a kterou později sám hrál, vždy měl herecké ambice. Když mu bylo 14 let, byla jeho otci diagnostikována myeloidní leukémie a následujících 18 měsíců strávil léčbou.

Rafe v dospívání trpěl nadváhou, což sám označuje za bolestnou zkušenost. Po špatném prospěchu ve škole Haberdashers' Aske's Hatcham College odešel, aby se stal hercem, a v 15 letech nastoupil do National Youth Theatre. V 17 letech se mu nepodařilo dostat na vybrané herecké školy, jako je RADA, ale i tak pracoval. Poté, co byl neustále obsazován do tlustých rolí, zhubl v 19 letech 35 kg, což mu přineslo další herecké příležitosti.

Spall často spolupracoval s Edgarem Wrightem, objevil se v jeho filmech Shaun of the Dead, Hot Fuzz a The World's End po boku Simona Pegga a Nicka Frosta. Spall se také objevil ve filmu Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze Grindhouse z roku 2007. V roce 2007 si poprvé zahrál se svým otcem ve filmu A Room with a View, kde hráli otce a syna. V roce 2011 si zahrál v romantickém dramatu One Day po boku Anne Hathaway. V roce 2012 ztvárnil kanadského spisovatele Yanna Martela v oscarovém dramatu Life of Pi režiséra Anga Leeho.

V roce 2014 se objevil v dramatu o dospívání X+Y po boku Asy Butterfielda a Sally Hawkins a v rodinné komedii Get Santa. V roce 2015 si zahrál Johna Hancocka v třídílném seriálu stanice History Channel Sons of Liberty po boku Jima Broadbenta a objevil se v Oscarem oceněném životopisném komediálním dramatu The Big Short.

Od roku 2020 hraje hlavní roli v komediálním seriálu Trying na Apple TV+ po boku Esther Smith a Imeldy Staunton. V roce 2020 si zahrál seržanta Baileyho v dramatu The Salisbury Poisonings.

V únoru 2008 se seznámil s herečkou Elize du Toit, 14. srpna 2010 se vzali a žijí v londýnském West Kensingtonu. Mají tři děti: dceru Lenu, narozenou v roce 2011, syna Rexe, narozeného v listopadu 2012, a dalšího syna narozeného v roce 2015.

Foto: The Guradian


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The English David Melmont 2022 2022 1

Filtr seriálů