Rati Gupta

Rati Gupta

Celé jméno: Rati Gupta
Místo narození: Michigan City, Indiana, USA
Známé projekty: The Big Bang Theory, Future Man

Datum narození: 9.2.1984 (40 let)

Rati Gupta je americká hip-hopová tanečnice, herečka, spisovatelka a povídkářka, která se narodila v Michigan City v Indianě rodičům pocházejících z Indie. Její otec je doktor pocházející z malého městečka nedaleko Nového Dillí a její matka pochází z Váránasí.

I přes to, že má Gupta Indické kořeny, neumí mluvit hindsky.Tanci se věnuje celý svůj život. Navštěvovala školu v Chicagu, kde také cvičila s mnoha renomovanými tanečníky. Spolupracovala např. s hudebníky jako Lupe Fiasco nebo Flo Rida.

V roce 2008 se po dokončení vysoké školy přestěhovala do Los Angeles, aby se zde uchytila jako profesionální tanečnice. Jejím snem bylo tančit pro Janet Jackson a jezdit s ní po turné. Jelikož však bylo pro ni těžké se uchytit jako tanečnice, rozhodla se, že se zkusí ponořit do herecké kariéry. Zaměřila se hlavně na komediální výstupy, a proto se věnovala i sólovým komickým vystoupením. Improvizaci studovala v Upright Citizens Brigad.

Gupta si zahrála v sitcomu The Big Bang Theory postavu jménem Anu, ve druhé řadě seriálu Future Man ztvárnila Rake a objevila se také v seriálech Better Things a Unbelievable.

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Big Bang Theory Anu 2018 2019 1

Filtr seriálů