Robin Weigert

Robin Weigert

Celé jméno: Robin Weigert
Místo narození: Washington, D.C., USA
Známé projekty: Big Little Lies, Deadwood, Life, Jessica Jones

Datum narození: 7.7.1969 (54 let)

Robin Weigert je filmová a televizní herečka, která se narodila roku 1969. Je dcerou Wolfganga Oscara Weigerta, který je původem z Berlína, a Dionne Laufman. Její rodina má židovské předky. Chodila na školy Brandeis University, New York University a Tisch School of the Arts, kde se věnovala herectví.

Po působení v New Yorku se přestěhovala do Los Angeles, kde začala její pravá kariéra. Její první role byly malého rázu – jednalo se o pouhé vedlejší a epizodní role. Změna přišla roku 2004, kdy byla obsazena jako Calamity Jane do seriálu Deadwood, kde vydržela až do roku 2006.

Menší roli si střihla v seriálu Lost, kde ztvárnila Rachel Carlson, a poté si zahrála v seriálu Life, kde se objevila jako Karen Davis. Několik následujících let střídala jednu roli za druhou, dokázala se až v letech 2010–2013 usadit, a to v seriálu Sons of Anarchy, kde si zahrála Ally Lowen.

Mezi její zatím poslední významnější role patří postavy ze seriálů Chicago P.D., Jessica Jones, Damien, American Horror Story, Big Little Lies a Fearless.

Foto: HBO


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Big Little Lies Amanda Reisman 2017 2
The Defenders Wendy Ross-Hogarth 2015 2015 1
Chicago P.D. Erica Gradisharová 2014 2014 1

Filtr seriálů