Ronan Vibert

Ronan Vibert

Celé jméno: Ronan D. J. Vibert
Místo narození: Cambridge, Cambridgeshire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Rome, The Borgias, Jonathan Strange & Mr Norrell

Datum narození: 23.2.1964 (60 let)

Ronan Vibert je původem z Velké Británie, kde se sice narodil v Anglii, ale vyrůstal ve Walesu, konkrétně v Penarthu. Je synem Davida a Dilys Vibertových, kteří jsou umělci. V letech 1983–1986 se vzdělával na Royal Academy of Dramatic Art, kde se vyučil herectví.

Tento herec je v našich končinách poměrně známý, protože vystupuje v britských seriálech a filmech, o kterých ví i lidé mimo Velkou Británii. Kariéru zahájil roku 1987 menšími filmovými a seriálovými rolemi.

Z počátku jeho kariéry zmiňme jeho účast na seriálech Traffik, 99–1, The Buccaneers či Big Women, ve kterých měl větší role. V letech 1999–2000 se objevil v minisérii The Scarlet Pimpernel jako Robespierre a poté opět střídal jednu vedlejší roli za druhou.

Od roku 2005 se mu dařilo znatelně více. Po menších rolích v seriálech Waking the Dead a Hex se objevil ve filmu Tristan a Isolda, kde si zahrál Bodkin. Následně se objevil v historickém seriálu Rome, kde si zahrál člena triumvirátu, Lepida.

V nadcházejících letech se mu opět podařilo získat větší role v historických dramatech. Jako Giovanni Sforza se objev seriálu The Borgias, kde účinkoval v letech 2011–2012. Následně se roku 2012 objevil v minisérii Hatfields & McCoys, kde ztvárnil Perryho Clinea.

Poté, co propůjčil svůj hlas postavě jménem Joe ve hře Assassin's Creed IV: Black Flag se objevil jako Simon ve velkofilmu Drákula: Neznámá legenda. Následně si zahrál sira Geoffreyho Hawkese v seriálu Penny Dreadful, lorda Wellingtona v seriálu Jonathan Strange & Mr Norrell a Rittera Longerbanea v seriálu Carnival Row.

Roku 2013 si vzal za manželku svou přítelkyni Jess.

Foto: History


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Jonathan Strange & Mr Norrell lord Wellington 2015 2015 1
Rome Marcus Aemilius Lepidus 2007 2007 1

Filtr seriálů