Rose McIver

Rose McIver

Celé jméno: Frances Rose McIver
Místo narození: Auckland, Nový Zéland
Známé projekty: Masters of Sex, iZombieGhosts

Datum narození: 20.10.1987 (36 let)

Frances Rose McIver je novozélandská herečka, která se narodila v Aucklandu a vyrůstala v Titirangi. Vychovávali ji její otec John George Whitfield „Mac“ McIver, povoláním fotograf, a matka Ann „Annie“ rozená Coneyová, povoláním umělkyně. Má staršího bratra Paula McIvera, který se věnoval také herecké kariéře, ale dnes se už věnuje jen hudební profesi.

Když byly McIver dva roky začala se objevovat v televizních reklamách. Ve třech letech pak dostala roli ve filmu The Piano. Do svých třinácti let studovala balet a jazzový tanec. Její práce zahrnuje většinou seriály spojené s novozélandskými televizními stanicemi. Zahrála si v nejrůzněji orientovaných seriálech od fantasy až po dramata.

Herečka studovala na Avondale College v Aucklandu a poslední rok byla také prefektkou. Svoje studium ukončila v roce 2006. Na Aucklandské univerzitě pak studovala psychologii a lingvistiku, ale studium nedokončila. McIver přerušila svoje studium na Aucklandské univerzitě a vydala se do Los Angeles.

Rose se objevila i v televizních filmech jako Hercules nebo Maiden Voyage, ale také jsme ji mohli vidět ve filmech odvysílaných na Disney Channel např. v Eddie's Million Dollar Cook-Off z roku 2003 nebo Johnny Kapahala: Back on Board z roku 2007. Od března do prosince roku 2009 ztvárnila v seriálu Power Rangers: RPM Summer Landsdownovou, žlutou strážkyni.

Průlom v kariéře pro ni nastal v roce 2009 s rolí ve filmu The Lovely Bones, kde ztvárnila Lindsey Salmonovou. Dále se pak objevila ve filmu Predicament, televizním seriálu Tangiwai nebo v Super City. Kromě toho se také objevila v Heraldově divadle ve hře That Face jako Izzy.

Než se v roce 2012 odstěhovala do Bostonu, byla ještě na domovské půdě obsazena do filmů Light Years a Blinder. Poté byla Rose obsazena do hlavní role v seriálu Cassandra French's Finishing School for Boys na MTV a získala také roli v seriálu Masters of Sex.

V roce 2013 ztvárnila Zvonilku v seriálu Once Upon a Time a tuto roli si zopakovala v roce 2017. V roce 2014 byla obsazena do televizního filmu s názvem Petals on the Wind a tentýž rok bylo oznámeno, že ztvární hlavní roli v seriálu iZombie. Zahrála si také ve filmu A Christmas Prince, který odvysílal Netflix.

Rose se věnuje také hlasovému herectví a svůj hlas propůjčila např. Atali v seriálu Dragons. V roce 2018 začala spolupracovat na natáčení muzikálově orientovaného filmu s názvem Daffodils, který bude mít premiéru na Novém Zélandu a v Austrálii v roce 2019.

Kromě hraní byla McIver i ambasadorkou letecké společnosti Spojených arabských emirátů, hlídávala také děti a pracovala na půl úvazku pro Fair Trade v oblasti dovozu banánů. Rose baví psát a inspiruje ji práce Johna Steinbecka, Wallyho Lamba a Franze Kafky. Ráda také luští křížovky a sudoku.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Ghosts Samantha Arondekar 2021 2024 3
Dragons Atali 2017 2018 2
iZombie Olivia "Liv" Moore 2015 2019 5
Masters of Sex Vivian Scully 2013 2014 2

Filtr seriálů