Rutina Wesley

Rutina Wesley

Celé jméno: Rutina Wesley
Místo narození: Las Vegas, Nevada, USA
Známé projekty: True Blood, Queen Sugar

Datum narození: 1.2.1979 (45 let)

Oba dva rodiče Rutiny Wesley jsou profesionální tanečníci, navíc vyrůstala v Las Vegas, a tak prakticky neměla jinou možnost než se dát na showbyznys. Studovala nejdříve uměleckou střední školu, poté tanec na dvou různých akademiích a na závěr ještě absolvovala prestižní program na Juilliardu, včetně studijní stáže na Royal Academy of Dramatic Art v Londýně.

Navzdory této průpravě se zatím před kamerou neprosazovala a dávala přednost divadlu. Objevila se například v broadwayském dramatu Vertical Hour po boku Julianne Moore, kde sklidila velké uznání kritiky.

První rolí před kamerou byl malý štěk ve filmu Hitch, který byl ovšem před dokončením filmu vystřižen. Opravdový debut představovala jedna z hlavních rolí v tanečním filmu V rytmu stepu.

Rutina je všestranně umělecky nadaná, kromě herectví se věnuje i tanci a zpěvu. Od roku 2005 v New Yorku se svým manželem a hereckým kolegou Jacobem Fishelem a jejich kočkou. Pár se rozvedl roku 2013.

Její nejznámější rolí je bezesporu postava Tary Thornton, kterou si v letech 2008 – 2014 zahrála v seriálu True Blood. Roku 2015 se mihla v seriálu Hannibal jako Reba McClane a od roku 2016 hraje Novu Bordelon v seriálu Queen Sugar. Znát ji můžeme i ze seriálu Arrow, kde se objevila jako Liza Warner.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Last of Us Maria Miller 2023 1
Arrow Liza Warner 2015 2017 2
True Blood Tara Thornton 2008 2014 7

Filtr seriálů