Sarah Carter

Sarah Carter

Celé jméno: Sarah Sanguin Carter
Místo narození: Toronto, Ontario, Kanada
Známé projekty: Shark, Falling Skies, Rogue, The Flash

Datum narození: 30.10.1980 (43 let)

Sarah Carter je kanadská herečka, která se sice roku 1980 narodila v Torontu, ale vyrůstala ve Winnipegu. Herectví si zamilovala již na škole, kde vystupovala v různých divadelních hrách. Později se zaměřila i na tancování, přičemž byla součástí prestižní skupiny Royal Winnipeg Ballet. Díky tanci se jí podařil procestovat celý svět.

Po maturitě se přestěhovala do Švýcarska, kde studovala na Neuchâtel Junior College. Po jednom roce se však vrátila zpátky do rodného Toronta, kde studovala na Ryerson Theatre School. Tato škola rozhodla o tom, čemu se bude věnovat. Jednu dobu si však dala pauzu od herectví, aby mohla pracovat v Indii a na Kubě v dětských domovech.

Svého hereckého debutu se dočkala roku 2000, kdy se objevila v několika seriálech. Na začátku své kariéry si zahrála například v seriálu Los Luchadores, kde ztvárnila Marii Valentine. Poté měla výraznější role ve filmech Nezvratný osud 2, Berkeley, Vlci, Trhni si! a DOA: Na život a na smrt.

Předně ji však můžeme znát ze seriálů, ve kterých měla opravdu velké role. Nejdříve si zahrála menší role v seriálech Black Sash, Smallville a Numb3rs, ale později se jí podařilo získat roli Madeleine Poe, kterou si v letech 2006–2008 zahrála v seriálu Shark.

Brzy poté měla několik vedlejších rolí, kterých se dočkala v různých kriminálkách. Poté se však od roku 2011 začala objevovat v seriálu Falling Skies jako Margaret, kde působila až do roku 2015. Hned nato se začala objevovat v seriálu Rogue jako Harper Deakins. Po menší roli v seriálu Hawaii Five-0 jsme ji ještě mohli vidět v seriálu The Flash, kde si zahrála Grace Gibbons.

Roku 2014 si vzala svého dlouholetého přítele Kevina Bartha, se kterým má od roku 2017 dceru Alice Barth. Kromě hraní se částečně věnuje i zpěvu, na svém kontě má dokonce i své vlastní album.

Foto CC BY 2.0 Roger Murmann, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Flash starší Grace Gibbons 2019 2019 1
Falling Skies Margaret 2011 2015 5

Filtr seriálů