Scott Grimes

Scott Grimes

Celé jméno: Scott Richard Grimes
Místo narození: Lowell, Massachusetts, USA
Známé projekty: Critters, Party of Five, Band of Brothers, American Dad!

Datum narození: 9.7.1971 (52 let)

Scott Grimes je americký herec, dabér, zpěvák a textař. Narodil se roku 1971 Pam a Rickovi Grimesovým. Původem je sice z Lowellu, ale vyrůstal ve městě Dracut ve stejném státě, kde je i jeho rodné město. Chodil na základní školu Dracut Public School.

Herecké kariéře se věnuje už od svých třinácti let, kdy si zahrál v několika televizních filmech. Své první velké role se dočkal ve filmech Critters a Critters 2, kde si zahrál Brada Browna. Během toho začal působit v seriálu Together We Stand, kde ztvárnil Jacka Randalla.

Jeho další filmová role byla opět velká, protože nadaboval Pinocchia ve filmu Pinocchio a vládce noci. Z jeho dalších filmových projektů zmiňme například Krvavý příslib, Strážce snů a Robin Hood. V těchto filmech se sice objevil, ale neztvárnil tu nijak velké role.

Filmová kariéra u něj sice upadala, ale zato seriálová rostla. Grimes se začal pravidelně objevovat v seriálech Goode Behavior a Party of Five. Po roce 2000 se objevil jako Donald G. Malarkey v seriálu Band of Brothers. Poté začal hrát jako Archie Morris v seriálu ER.

Mezi jeho další seriálové role patří například postavy z Justified či Republic of Doyle. Od roku 2005 se pravidelně věnuje seriálu American Dad!, kde dabuje Stevea Smitha. Dále od roku 2011 dabuje i Kevina Swansona v seriálu Family Guy, kterého původně mluvil Seth MacFarlane. Od roku 2017 se s ním setkáváme v seriálu The Orville, kde hraje Gordona.

V letech 1997–2007 měl za manželku Dawn Bailey. S tou má dceru a syna. Kromě herecké kariéry se věnuje i hudební. Věnuje se především rockovému stylu a je schopen hrát na kytaru, basu, klavír a varhany. Zároveň umí i zpívat.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Orville Gordon Malloy 2017 2
NCIS: Los Angeles Dave Flynn 2013 2017 2
American Dad! Steve Smith 2005 2023 19
Family Guy Kevin Swanson 1999 2022 14

Filtr seriálů